Sidebar

Dienu pirms Latvijas čempionāta šosejas riteņbraukšanā Rīgā esošajā Biķernieku trasē pašmāju vadošie šosejas riteņbraucēji un Olimpisko spēļu ceturtās vietas ieguvējs ātrslidošanā Haralds Silovs aicināja Latvijas autovadītājus ceļu satiksmē, apsteidzot velobraucējus, ievērot drošu intervālu vismaz 1,5 metru attālumā. Foto: Kaspars Suškevičs.

Latvijas Riteņbraukšanas federācija sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju trešdien Biķernieku trasē rīkoja preses konferenci. Tās laikā Latvijas čempionāta šosejas riteņbraukšanā rīkotāji informēja par gatavību nozīmīgajam velonotikumam, kas sāksies jau ceturtdien ar individuālā brauciena sacensībām.

Latvijas Riteņbraukšanas federācijas prezidents Igo Japiņš: “Prieks, ka šī gada Latvijas čempionātā šosejas riteņbraukšanā startēs visi labākie pašmāju sportisti. Ņemot vērā, ka šajā gadā nebūs vienas izteiktas komandas dominance, sacensību gaita būs daudz grūtāk prognozējama. Paldies Ceļu satiksmes drošības direkcijai par doto iespēju individuālā brauciena sacensības rīkot Biķernieku trasē, kas nodrošinās pilnīgu drošību dalībniekiem. Vienlaikus, līdzjutējiem tā būs unikāla iespēja pārskatāmi sekot līdzi sacensību gaitai. Vēlu veiksmi un panākumus visiem Latvijas čempionāta dalībniekiem!”

Pasākuma laikā tika prezentētas jaunā dizaina Latvijas šosejas riteņbraukšanas izlases formas tērpi, kurus izstrādājusi pašmāju veloapģērba kompānija “4 Cyclist”. Latvijas elites izlases riteņbraucējs Emīls Liepiņš: “Esmu gandarīts, ka pasaules un Eiropas čempionātos Latvijas sportistiem būs iespēja startēt ar mūsu valstī ražotu augstākās kvalitātes veloapģērbu. Runājot par Latvijas čempionātu, startēšu grupas braucienā. Mans mērķis būs cīnīties tikai un vienīgi par uzvaru. Sacensības būs grūti prognozējamas, tādēļ aicinu ikvienu sporta līdzjutēju klātienē apmeklēt sacensības Rīgā, Sabilē un Talsos!”

Lai pievērstu autovadītāju uzmanību, vadošie Latvijas šosejas riteņbraucēj, augstus panākumus guvušais ātrslidotājs Haralds Silovs, kā arī Ceļu satiksmes drošības direkcijas atbildīgie pārstāvji veica eksperimentu. Tā laikā automašīna apsteidza riteņbraucēju grupu ar drošu, kā arī nedrošu intervālu. Ja intervāls ārpus apdzīvotajām vietām ir mazāks nekā 1,5 metri, riteņbraucēji tiek pakļauti riskam ar vēja brāzmām tikt parauti zem automašīnas. Latvijas Riteņbraukšanas federācija, Ceļu satiksmes drošības direkcija, vadošie šosejas riteņbraucēji un titulētais ātrslidotājs Haralds Silovs aicina autovadītājus velobraucējus apdzīt ar drošu intervālu – apdzīvotā vietā vismaz 1 metru, bet ārpus apdzīvotajā vietām vismaz 1,5 metrus.

Individuālā brauciena pirmie starti ceturtdien gaidāmi no pulksten 10:00, kad trasē dosies vecāko veterānu, kā arī jauniešu meiteņu un amatieru sieviešu grupu pārstāvji. Tikmēr elites braucēji savas sacensības uzsāks pēc pulksten 15:30. Galvenie favorīti uz titulu elites konkurencē būs – pērnā gada čempions Aleksejs Saramotins, kā arī Toms Skujiņš, Krists Neilands, Gatis Smukulis un Andžs Flaksis.

Sestdien, 30. jūnijā, Latvijas čempionāts pārcelsies uz skaisto Kurzemes pilsētiņu Sabili. Šeit par godalgām grupas braucienā sacentīsies jauniešu, junioru puišu un meiteņu, kā arī elites sieviešu konkurenču grupu sportisti, veicot 72 un 96 kilometru garas distances. Sacensības risināsies pa apļiem. Finišs gaidāms Sabiles kalnā. Jauniešu puišu un junioru meiteņu grupas brauciens gaidāms pulksten 10:00, bet junioru puišu un sieviešu brauciens notiks pēc pulksten 12:30.

Čempionāta kulminācija gaidāma svētdien, 1. jūlijā, Talsos, kur pilsētas svētku ietvaros par čempiona tituliem grupas braucienā spēkiem mērosies elites un U23 vīru, kā arī dažādu amatieru grupu sportisti. Talsi Latvijas vadošos šosejas riteņbraucējus uzņems otro gadu pēc kārtas. Šajā gadā sacensību rīkotāji īpaši domājuši par pilsētas apli, kas solās būt braucējiem smagāks, bet reizē arī interesantāks nekā pērn. Aplī iekļauts gan viens no lielākajiem un stāvākajiem pilsētas kāpumiem, gan arī senā bruģa posms.

Pulksten 09:30 no rīta kā pirmie trasē dosies amatieru grupu braucēji, mērojot spēkus 94 un 30 kilometru garajās distancēs. 94 kilometru distancē pēdējie astoņi kilometri vedīs pa pilsētas apli. Pērn par absolūto Latvijas amatieru čempionu kļuva Kalvis Eisaks, kuram galveno konkurenci šogad sola sastādīt Kristaps Knops, Ivo Viļumovs, Artis Roze un citi.

Elites un U23 grupas brauciens un U23 vīru sacensību starts tiks dots pulksten 12:30. Latvijas ātrākie velosportisti veiks 195 kilometru garu distanci, sākumā veicot vienu pilsētas apli, kam sekos divi lieli Sabiles apļi. Beigu daļā atkal riteņbraucēji atgriezīsies Talsos, veicot vēl astoņus pilsētas apļus. Finišs gaidām ap pulksten 16:45. Sacensību norises gaitai būs iespēja sekot līdzi video tiešraidē Latvijas Riteņbraukšanas federācijas Facebook kontā un oficiālajā mājaslapā lrf.lv. Līdzjutēji klātienē aicināti piedalīties aizraujošajā “Betsafe” prognožu spēlē.

Galvenie favorīti uz uzvaru elites grupas braucienā būs Krists Neilands, Toms Skujiņš, Aleksejs Saramotins, Emīls Liepiņš, Gatis Smukulis, Andžs Flaksis, Māris Bogdanovičs, Andris Vosekalns, Viesturs Lukševics un citi.

KASPARA SUŠKEVIČA FOTOGALERIJA ŠEIT:

VIDEO APSKATS ATRODAMS ŠEIT:

 

 

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
elkor
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo 2017
piebalga1

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew