Sidebar

Francijā aizvadīts “Tour de France” daudzdienu velobrauciena otrais posms, kurā uzvaru 182 kilometru garajā distancē izcīnīja Peters Sagans, kurš arī pārņēmis līdera kreklu. Toms Skujiņš paveica nozīmīgu darba apjomu komandas labā, pats tiekot klasificēts 166. pozīcijā. Tikmēr Lija Laizāne ieņēma 125. pozīciju sieviešu “Giro d'Italia” trešajā posmā. Foto: Romāns Kokšarovs.

Līdzīgi kā vakar aizadītais “Tour de France” velobrauciena pirmais posms, arī otrais etaps solīja lielās grupas finišu. Sportisti veica 182 kilometru garu distanci bez lieliem kāpumiem. Distances sākuma daļā izveidojās trīs sportistu liels atrāviens, kurā iesaistījās arī Toma Skujiņa komandas biedrs Mihaels Gogls. Vēlāk gan no līderu trio vadību pār peletonu saglabāja vien titulētais franču sportists no “Direct Energie” komandas Silveins Šavenels. Līdz izšķirošajiem notikumiem panākts tika arī viņš.

Sekoja spraiga cīņa par pozīciju peletona priekšā. Pamanāms grupas priekšā bija arī mūsu Toms Skujiņš, kura interesēs bija pēc iespējas labākā pozīcijā uz izšķirošajiem mirkļiem nogādāt savas vienības sprinteri Džonu Degenkolbu. Neiztika arī bez kritieniem un neveiksmēm. Izstāties bija spiests Skujiņa etiopiešu komandas biedrs Tsbago Grmajs, kā arī sāpīgu kritienu piedzīvojušais spāņu velosportists Luiss Leons Sančess (“Astana”).

Spraigi notikumi risinājās arī pēdējos kilometros. Tehnisku neveiksmi piedzīvoja sprintera krekliņā braukušais vācietis Marsels Kitels (“Katusha – Alpecin”). Tikmēr lielākais kritiens notika 1,9 kilometrus pirms finiša, kad līkumā krita virkne sportistu, tostarp kopvērtējuma līderis Fernando Gavrija. Pēc šī kritiena peletonā izveidojās plaisa. Vadībā atradās vien nedaudz vairāk par desmit sportistiem, kuru vidū arī Degenkolbs.

Spraigā finiša spurtā uzvaru izcīnīja Peters Sagans no “Bora – hansgrohe”, kura laiks distancē bija 4 stundas 6 minūtes un 37 sekundes. Otro vietu guva itālietis Sonijs Kolbreli (“Bahrain Merida”), bet trešo Francijas eksčempions Arno Demārs (“FDJ”). Degenkolbam nācās samierināties ar devīto vietu.

Mūsu Tomam Skujiņam arī nācās aizkavēties pēdējā kritienā. Finišu carnikavietis sasniedza 166. pozīcijā, tomēr viņam tika piešķirts grupas laiks.

Kopvērtējumā vadību tūrē pārņēmis Sagans, kurš tagad par sešām sekundēm apsteidz Gaviriju. Trijnieku noslēdz Kolbereli (+00:00:10). No “Trek – Segafredo” sportistiem desmitais šobrīd ir Degenkolbs. Toms Skujiņš tikmēr ir 64. pozīcijā (+00:00:40).

Velobrauciens turpināsies pirmdien, kad dalībnieki veiks 35,5 kilometru garo komandu braucienu.

Itālijā tikmēr turpinās sieviešu “Giro d'Italia” velobrauciens. Svētdien tika veikts 132 kilometru garais trešais posms. Uzvaru tajā izcīnīja “Mitchelton – Scott” komandas beļģu riteņbraucēja Joilena De Hūra, kura distancē pavadīja 3 stundas 15 minūtes un 47 sekundes. Otro vietu guva nīderlandiete Kristena Vilda (“Wiggle High5”), bet trijnieku ar tādu pat laiku kā uzvarētājai noslēdza Aleksa Raiena (“Canyon”).

Lija Laizāne 162 dalībnieču konkurencē finišēja 125. pozīcijā (+00:01:40). Rīdziniece paveica nozīmīgu darbu komandas biedreņu labā, sekmējot itālietes Mičelas Balduči 27. vietu. Kopvērtējumā Lija Laizāne ir 87. vietā.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew