Sidebar

"Sky" vienības britu riteņbraucējs Džeraints Tomass piektdien izcīnīja otro vietu daudzdienu velobrauciena "Tour de France" 19.posmā, divus etapus pirms finiša tuvojoties uzvarai kopvērtējumā. IZMANTOTA LETA informācija.

Tikmēr uzvaru svinēja "Lotto-Jumbo" vienības slovēņu riteņbraucējs Primožs Rogličs, kamēr latvietis Toms Skujiņš no "Trek-Segafredo" komandas ierindojās 94.vietā. Šajā posmā riteņbraucējiem bija jāveic 200,5 kilometrus gara distance ar sešiem kāpumiem, no kuriem pēdējam virsotne bija 20 kilometrus pirms finiša. Pirms pēdējās virsotnes Rogličs aizgāja atrāvienā un svinēja solo uzvaru, finišēdams pēc distancē pavadītām piecām stundām 28 minūtēm un 17 sekundēm.

Tikmēr Tomass izcīnīja otro vietu, finišēdams septiņu riteņbraucēju lielas grupas galvgalī un iegūdams bonusa sekundes kopvērtējumam. Šajā grupā, kas uzvarētājam zaudēja 19 sekundes, finišēja arī Tomasa sīvākais sāncensis kopvērtējumā, nīderlandietis Toms Dumulēns no "Sunweb" vienības. Savukārt Skujiņš finišu sasniedza grupā, kas uzvarētajam zaudēja 32 minūtes un piecas sekundes, latvietim ierindojoties 94.vietā. Zīmīgi, ka šī posma uzvarētājs Rogličs 2007.gadā kļuva par pasaules junioru čempionu tramplīnlēkšanā ar slēpēm, bet profesionāls riteņbraucējs viņš ir vien no 2014.gada.

Sestdien riteņbraucējiem būs jāveic individuālais brauciens, kurā būs iespēja veikt nelielas izmaiņas kopvērtējumā, bet svētdien pēdējā posmā būs grupas brauciens pa līdzenumu. Kopvērtējumā divus posmus pirms velobrauciena noslēguma Tomass par divām minūtēm un piecām sekundēm apsteidz Dumulēnu, kamēr trešais, atpalikdams divas minūtes un 24 sekundes, tagad ir Rogličs, kurš uz ceturto vietu nobīdījis pērnā gada uzvarētāju un Tomasa komandas biedru Kristoferu Frūmu. Skujiņš, kurš rīt gaidāmajā individuālajā braucienā startēs Latvijas čempiona kreklā, kopvērtējumā ieņem 83.vietu.

Svētdien notikušajā 15.posmā Skujiņš uzrādīja savu karjeras labāko rezultātu "Tour de France", izcīnot piekto vietu. Pagājušajā nedēļā latvietis zaudēja līdera godu kalnu karaļa ieskaitē, kurā pirmais ir francūzis Žiljēns Alafilips no "Quick-Step Floors" ar 170 punktiem. Savukārt latvietis ar astoņiem punktiem ieņem 35.pozīciju. 27 gadus vecajam Skujiņam šis ir pirmais "Tour de France" karjerā.

 

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew