Sidebar

"Sky" komandu pārstāvošais britu riteņbraucējs Geraints Tomass sestdien ļoti cienījami nostartēja "Tour de France" velobrauciena priekšpēdējā, 20. etapā, līdz ar to ir pilnīgi skaidrs, ka rīt pēc simboliskā noslēdzošā posma viņš kļūs par sacensību čempionu. IZMANTOTA: Sportacentrs.com informācija. 

Sestdien notika 31 kilometru garš individuālais brauciens, kurā pirmās trīs vietas izcīnīja trīs galvenie favorīti, turklāt visi sabrauca 14 sekundēs - uzvaru ar rezultātu 40 minūtes un 52 sekundes guva Nīderlandes riteņbraucējs Toms Dimulēns no "Sunweb" komandas, kuram par sekundi piekāpās cits "Sky" komandu pārstāvošais brits Kritofers Frūms, bet Tomass zaudēja 14 sekundes.

Pirms šī etapa Tomasam pār Dimulēnu bija vairāk nekā divu minūšu pārsvars, līdz ar to tagad viņš var priecāties par gandrīz garantētu uzvaru kopvērtējumā. Pirms noslēdzošā posma abus riteņbraucējus šķir minūte un 51 sekunde, kamēr titulētais Frūms zaudē vēl 33 sekundes.

Pēdējais posms tradicionāli ir prestiža skatuve sprinteriem. Tas tiek aizvadīts īpašā atmosfērā un parasti tajā nenotiek izrāvieni.

"Nedomāju par uzvaru "Tour de France" kopvērtējumā, bet te pēkšņi... Esmu uzvarējis Tūrē," pēc finiša teica Tomass. "Tas ir neticami. Iepriekšējo reizi raudāju, kad apprecējos."

Dimulēns ir pasaules čempions individuālajā braucienā, tomēr nespēja iegūt nopietnu pārsvaru pār spēcīgo velsieti. Zīmīgi, ka pirmajos divos kontrolpunktos priekšā bija tieši Tomass, tomēr pēdējos posma līkumus viņš veica acīmredzami uzmanīgi.

Trešais kopvērtējumā pirms šī posma bija kādreizējais tramplīnlēcējs Primožs Rogličs no Slovēnijas, tomēr viņam individuālajā braucienā neizdevās turēt līdzi Frūmam.

Latvietis Toms Skujiņš sestdien ieņēma 56. vietu, uzvarētājam zaudējot trīs minūtes un 37 sekundes, kopvērtējumā savā debijas Tūrē paceļoties uz 81. pozīciju. Toms startēja savas komandas formā ar Latvijas karoga krāsām, jo carnikavietis ir valsts čempions individuālajā braucienā. 

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew