Sidebar

Sestdien un svētdien kāpumiem bagātajā Siguldā tiks aizvadīts lielais finālposms Latvijas jaunatnes šosejas riteņbraukšanas sacensību seriālā “Cerību kauss”. Sestdien Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē norisināsies kalnā braukšanas sacensības, kamēr svētdien jau no paša rīta pie Raiņa parka tiks doti starti grupas un kritērija braucieniem, kā arī lielajiem bērnu riteņbraukšanas svētkiem, kuros piedalīties aicināts ikviens siguldietis.

“Cerību kauss” šosejas riteņbraukšanā, kas ir lielākais jaunatnes šosejas riteņbraukšanas seriāls mūsu valstī, šajā sezonā notiek piecos posmos. Līdz šim aizvadīti jau četri posmi, kas risinājušies Dobelē, Kuldīgā, Cēsīs un Talsos. Vairākās vecuma grupās izkristalizējušies pirmie līderi, kamēr citās viss atlikts uz lielo finālposmu.

Tas, pateicoties vietējā novada pašvaldības atbalstam, šīs nedēļas nogalē norisināsies skaistajā Vidzemes pilsētā Siguldā. Finālposms sāksies jau sestdienas pievakarē, kad vienlaikus ar “MSĢ kausu” un Latvijas čempionātu kalnā braukšanā, “Cerību kausa” dalībnieki mērosies spēkiem Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē. Dalībniekiem būs jāpievar viens no garākajiem un stāvākajiem kāpumiem mūsu valstī. Pirmie starti tiks doti pulksten 17:30, kamēr sacensību noslēgums būs ap pulksten 19:45.

Plaša sacensību programma gaidāma svētdien. Sacensību starta un finiša centrs atradīsies pie Raiņa parka. Jau pulksten 08:30 svinīgais starts tiks dots B grupas jauniešiem un A grupas meitenēm, kas veiks 41,3 kilometru garu distanci līdz Raganai un Inciemam, vēlāk atgriežoties Siguldā. Jāizceļ, ka tehniskais starts tiks dots Siguldā pie Gaujas tilta. Finišs paredzēts ap 09:45.

Pulksten 10:00 svinīgais starts pie Raiņa parka gaidāms C grupas zēniem un B grupas meitenēm. Šo kategoriju grupu braucēji veiks 24,4 kilometru garu distanci no Siguldas līdz Inciemam un atpakaļ. Arī šeit tehniskais starts gaidāms pie Gaujas tilta. Tikmēr C grupas meitenes, kā arī D grupas zēni un meitenes savas sacensības aizvadīs pa Siguldas pilsētas centrā izveidoto apli. To starts gaidāms pulksten 11:30. Kopējais distances garums sasniegs astoņus kilometrus, bet viena apļa garums būs viens kilometrs. Lai arī sacensības risināsies kritērija aplī, tomēr finišs būs tikai viens, iztiekot bez starpfinišiem.

Siguldas novada pašvaldība un Latvijas Riteņbraukšanas federācija mazos siguldiešus un pilsētas viesus aicina un bērnu riteņbraukšanas svētkiem, kas arī notiks Raiņa ielā pie ieejas Raiņa parkā. Bērnu svētkos, kur dalība ir bezmaksas, aicināti piedalīties jaunie pedāļu minēji no 1 – 11 gadiem. Vienīgais priekšnosacījums – veloķivere.

Reģistrācija sacensību norisies vietā gaidāma no pulksten 09:30, bet pirmie starti ap 11:30. Pēc finiša ikviens dalībnieks saņems garšīgu un veselīgu balviņu no akciju sabiedrības “Tukuma piens”.

Sacensību programma pieejama ŠEIT:

Finālposma Nolikums pieejams ŠEIT:

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew