Ceturtdien aizvadīts otrais posms “Tour of Denmark” velobraucienā, kurā triumfēja pasaules U23 čempions Vouts Van Aerts, kamēr abi Latvijas sportisti šajās sacensībās Krists Neilands un Andžs Flaksis šajā posmā koncentrējās darbam komandas biedru labā, paši ierindojoties attiecīgi 62. un 72. vietā. Tikmēr spēcīgajā svelmē sākusies Portugāles tūre. Tās prologā Māris Bogdanovičs uzrādīja 16. laiku, bet pirmajā posmā vadošajā grupā finišēja Viesturs Lukševics.

Savu debiju “Tour of Denmark” daudzdienu velobraucienā šajā gadā piedzīvo divi Latvijas šosejas riteņbraucēji – valsts čempions grupas braucienā Krists Neilands (“Israel Cycling academy”) un bronzas medaļnieks Andžs Flaksis (“Holowesko Citadel Racing team”). Sacensībās kopumā iekļauti pieci posmi, no kuriem priekšpēdējais būs individuālais brauciens. Abi mūsu braucēji pirmajos divos posmos lielāko uzmanību veltījuši komandas kopējām interesēm.

Ceturtdien notika 174,2 kilometru garais otrais posms. Tā beigu daļā 119 tūri turpinoši riteņbraucēji veica apļus ar stāvu kāpumu katrā no tiem. Distances sākuma daļā izveidojās atrāviens, kurā iesaistījās arī Andža Flakša komandas biedrs Nikolaiss Brohners. Līdz izšķirošajiem notikumiem bēgļi tika panākti. Pēdējos divos apļos notika virkne atraušanās mēģinājumu. Vienā no tiem iesaistījās arī Igaunijas čempions un Krista Neilanda komandas biedrs Mihkels Raims. Tomēr izšķirošie notikumi risinājās pēdējā apļa laikā, kad vadībā nonāca bijušais Flakša komandas biedrs Robins Karpenters (“Rally Cycling”) un Juliuss Johansens (“Colo Quick”).

Pēdējā kāpumā viņus panāca pērnā gada pasaules U23 čempions Vouts Van Aerts (“Verandas Willems – Crelan”) un Aleksanders Kamps (“Waoo”). Lielisku izrāvienu veica Van Aerts, kurš kāpuma beigās ieguva solīdu pārsvaru, ko pārliecinoši arī nosargāja. Trasē beļģis pavadīja 4 stundas 13 minūtes un 51 sekundi. Otrajā vietā finišēja Kamps, kurš finišēja 2 sekundes vēlāk.

No abu latviešu pārstāvētajām vienībām visaugstāk ierindojās “Holowesko – Citadel” vienības pārstāvis Fabians Lainhards, kuram devītā vieta (+00:00:11). Andžs Flaksis, kurš paveica labu darbu komandas labā, ieņēma 72. vietu (+00:05:04). Tikmēr no “Israel Cycling academy” vīriem nīderlandietis Dennis Van Vindens bija 14. (+00:00:11). Krists Neilands, kurš arī strādāja komandas labā, ierindojās 62. pozīcijā.

Svelmainos laika apstākļos, temperatūrai pārsniedzot +40 grādu atzīmi pēc celsija, sācies Portugāles daudzdienu velobrauciens (UCI 2.1 kategorija). Sacensībās iekļauti desmit posmi, kas tās padara par garākajām UCI 1. kategorijas sacensībām Eiropā. Pērn šajās sacensībās sekmīgi startēja Krists Neilands, kurš ierindojās labāko trijniekā atsevišķos posmos, kā arī bija labākais jaunais braucējs tūres kopvērtējumā. Šajā gadā Latvija Portugāles velobraucienā pārstāvēta ar diviem sportistiem. “Amore & Vita – Prodir” komandas sastāvā startē gan Māris Bogdanovičs, gan Viesturs Lukševics.

Bogdanovičs sekmīgi sevi apliecināja prologā, kurā dalībnieki veica 1,8 kilometru garu distanci. Dobelnieks 131 dalībnieka konkurencē uzrādīja 16. labāko rezultātu. Uzvarētājam Rafaelam Reisam no Portugāles Māris zaudēja sešas sekundes. Viesturs Lukševics tikmēr ierindojās 92. pozīcijā, 14 sekundes aiz Reisa.

Pirmajā etapā velobrauciena dalībnieki spēcīgajā karstumā veica 191.8 kilometru garu distanci bez lieliem kāpumiem. Uzvarētāja liktenis noskaidrojās lielās grupas finiša spurtā, kurā nepārspēts izrādījās itālietis Rikardo Stačioti. Viņš distancē pavadīja 5 stundas 14 minūtes un 43 sekundes. Otro vietu ar tādu pat laiku ieguva mājinieks Luiss Mendoca. Viesturs Lukševics finišēja vadošajā grupā un ieņēma 63. pozīciju. Tikmēr Māris Bogdanovičs bija 126. (+00:06:38). Velobrauciens turpināsies piektdien, kad tiks veikts 195 kilometru garais otrais posms.