Sidebar

Vairāki titulēti beļģu riteņbraukšanas veterāni, kuri svētdien Siguldā piedalīsies Vienības velobraucienā, piektdien tikās ar jaunajiem Latvijas riteņbraucējiem un atzina, ka valstī būtu ļoti nepieciešams velodroms. Izmantota Sportacentrs.com informācija. 

Ar mērķi iepazīties ar riteņbraukšanas sporta situāciju Latvijā, kā arī piedalīties Vienības velobraucienā, mūsu valstī ieradusies delegācija no Beļģijas pilsētas Oudenardes. Tās sastāvā ir virkne bijušo pasaules riteņbraukšanas zvaigžņu. Īpaši jāizceļ 1966. gada “Tour de France” labākais sprinteris Villijs Plankarts, 1989. gada “Parīzes – Rubē” klasikas uzvarētājs Jenss Marī Vampjērs, 2005. gada “Gent – Wevelgem” uzvarētājs Niko Matena, kā arī bijušais profesionālais riteņbraucējs, šobrīd zināms velosporta komentētājs Jo Plankārta dalība.

Piektdien viņi tikās ar Latvijas jaunajiem šosejas riteņbraucējiem un viņu treneriem, runātīgākajiem esot Vampjēram un Jo Plankārtam. Kā atcerējās pašreizējais komentētājs, viņš vienu gadu braucis "Cofidis" komandā arī ar Juri Silovu. "Viņam bija liels negadījums un galvas trauma, pēc tās vairs viņš nebija kā iepriekš. Arī ar Arvi Piziku braucu komandā. Savukārt ļoti labs braucējs bija Romāns Vainšteins. Vēl nesen Beļģijas televīzijā bija stundu gara intervija ar viņu. Ceru, ka viņam klājas labi."

"Kad Tev ir mērķis, nekad nejūties tā, ka ej uz darbu, bet gan sporto un sports lēnām kļūst par darbu," jaunajiem sportistiem stāstīja Vampjērs, atceroties, ka pēc uzvaras Parīze-Rubē velobraucienā, viņam nākušas no ASV vēstules, kur bija norādīts vien viņa vārds uzvārds un valsts, bet tās sasniegušas adresātu. "Mēs jūs ļoti labi saprotam. Arī mēs kādreiz bijām jauni, viss ir atkarīgs no pašiem, pašu ieguldītā darba."

Kādreizējie riteņbraucēji pauda, ka riteņbraukšanas treks valstī būtu ļoti nepieciešams, lai jaunie šosejas braucēji varētu attīstīties pēc iespējas labāk. "Austrālijā un citās valstīs lielākā daļa braucēju nāk no treka, Beļģijā mums ir labāka infrastruktūra, lielākas iespējas braukt pa ielām. Tomēr domāju, ka treks ir ļoti svarīgs - tas ir labs veids kā iemācīties braukt ar riteni," teica Vampjērs.

"Treniņi trekā bija iemesls, kāpēc kritienos nekad neko nesalauzu - jutos labi uz riteņa. Šādi var iemācīties labāk pārvaldīt velosipēdu," piebilda Jo Plankārts, sakot, ka sportisti, kuriem nav šādas pieredzes, nedrošāk jūtas brīžos, kad jābrauc grupā.

Kā stāstīja Vampjērs, viņu valsts lielākā problēma bērnu sportā ir līdzīga kā Latvijā. "Beļģijā lielākā problēma darbā ar bērniem ir vecāki, kuri viņus spiež pārsniegt limitus. Tomēr ļoti svarīgi ir klausīties savā ķermenī - kad nejūties labi, paliec mājās. Savas karjeras laikā iemācījos, ka atpūsties ir vēl svarīgāk nekā trenēties."

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew