Sidebar

Sestdien Kazahstānā sācies UCI 1. kategorijas divu dienu velobrauciens “Tour of Almaty”. Pirmajā posmā, izceļoties ar ļoti aktīvu sniegumu, augsto piekto vietu izcīnīja “Delko Marseille Provence KTM” komandas Latvijas riteņbraucējs Gatis Smukulis. Tikmēr “Amore & Vita – Prodir” vienību pārstāvošie latvieši – Viesturs Lukševics un Māris Bogdanovičs – ierindojās attiecīgi 15. un 37. pozīcijā.

“Tour of Almaty” velobrauciens norisinās sesto gadu pēc kārtas. Šogad sacensībās, kuram piešķirta UCI 1. kategorija, startē pasaules tūres vienība “Astana”, kā arī virkne laba līmeņa profesionālās kontinentālās un kontinentālās vienības. No Latvijas riteņbraucējiem šajās sacensībās piedalās trīs sportisti. “Delko Marseille Provence KTM” vienības sastāvā iekļauts Gatis Smukulis, kamēr Viesturs Lukševics un Māris Bogdanovičs aizstāv “Amore & Vita Prodir” komandu. Marseļas komandas sporta direktors šajās sacensībās ir Arvis Piziks.

Velobrauciena pirmajā no kopumā diviem posmiem riteņbraucēji veica 183,4 kilometru garu distanci, kas tika sadalīta apļos pa Almati pilsētas ielām un apkārtējiem ceļiem. Distances sākuma daļā izveidojās atrāviens, kas gan ilgu laiku vadībā nenoturējās. Pēc tam, kad bēgļi tika panākti, savu vārdu teica Gatis Smukulis, kurš kopā ar Bogdanoviča un Lukševica komandas biedru veica izrāvienu no grupas. Sekotāju vidū notika spraiga cīņa, kuras rezultātā peletons sadalījās. Pie Smukuļa piebrauca vispirms viena neliela grupiņa, bet vēlāk arī otra ar Viesturu Lukševicu tajā.

Turpinājumā Smukulis ar vienu no dalībniekiem vēlreiz atrāvās no jau salīdzinoši nelielās līderu grupas. Pēc vairāk nekā viena apļa mūsu sportistu panāca vairāki konkurenti, tostarp “Astana” vienību pārstāvošais itālietis Dāvids Villella. Viņš vienā no kāpumiem ieguva solo vadību, ko spēja nosargāt līdz finišam.

Villella svinēja solo uzvaru, trasē pavadot 4 stundas 9 minūtes un 25 sekundes. Otro vietu, posma uzvarētājam zaudējot 36 sekundes izcīnīja “Illuminate” vienības Šveices riteņbraucējs Simons Pello. Viņš spraigā finiša spurtā aiz sevis atstāja Pirpaolo Ficaru no “Amore & Vita Prodir” komandas. Gatis Smukulis finiša līniju šķērsoja augstajā piektajā vietā, kas viņam ir šīs sezonas līdz šim augstākais rezultāts UCI kategorijas sacensībās.

Viesturs Lukševics finišēja cienījamajā 15. vietā (+00:04:32). Tikmēr Mārim Bogdanovičam 113 dalībnieku konkurencē 37. vieta (+00:18:46). Velobrauciens noslēgsies svētdien ar 152,2 kilometru garu otro posmu, kas finišē leģendārajā Modeo kāpumā.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew