Pieredzējušākais no Latvijas profesionālajiem šosejas riteņbraucējiem Aleksejs Saramotins noslēdzis dalību pasaules tūres daudzdienu velobraucienā “Presidental Cycling Tour of Turkey”. Trīs posmos rīdzinieks sekmēja komandas biedra Sema Beneta uzvaras, bet pats kopvērtējumā ierindojās 95. pozīcijā. Tikmēr Andris Vosekalns Ķīnā ierindojās 77. vietā “Taihu Lake” daudzdienu velobrauciena kopvērtējumā.

Aleksejs Saramotins Vācijas pasaules tūres komandu “Bora – hansgrohe” pārstāvēja 2017. un 2018. gada sezonās, tomēr jau šīs sezonas otrajā pusē bija skaidrs, ka rīdzinieks šajā vienībā nepaliks. Individuāli augstvērtīgāko rezultātu šogad sasniedza Čehijas tūrē, kur kopvērtējumā izcīnīja augsto trešo vietu. Bez tam, viņš sekmēja vairāku savu komandas biedru uzvaras dažāda mēroga UCI kategorijas velobraucienos.

Sezonas pēdējo startu Saramotins aizvadīja Turcijā, kur norisinājās “Presidental Cycling Tour of Turkey” velobrauciens. Latvijas sportists trijos no sešiem posmiem tiešā veidā sekmēja komandas biedra Sema Beneta uzvaras. Saramotins allaž līdzenuma etapos bija peletona priekšā pirms pēdējiem metriem un atdeva visus spēkus, lai Benets tiktu nogādāts priekšā. Kopvērtējumā Aleksejs tika ierindots 95. vietā. Benets tikmēr kļuva par tūres labāko sprinteri, bet kopvērtējumā uzvarēja spānis Eduards Pradess (“Euskadi – Murias”).

Ķīnā noslēdzies “Tour of Taihu Lake” daudzdienu velobrauciens, kurā startēja arī Latvijas šosejas riteņbraucējs Andris Vosekalns (“Hengxiang”). Individuāli visaugstāk alūksnietis bija sacensību 5. posmā, kurā tika izcīnīta 13. vieta. Dienu vēlāk Andrim 16. pozīcija (abas reizes finišs lielās grupas priekšējā daļā ar tādu pat laiku kā uzvarētājam). Kopvērtējumā Andris velobraucienu noslēdza 77. pozīcijā, kamēr uzvaru svinēja beļģu pro kontinentālās komandas “Wanty Groupe – Gobert” velosportists Boriss Vallē. Sezonas turpinājumā Andris startēs “Hainanas” tūrē, kur pērn kopvērtējumā trešo vietu izcīnīja Emīls Liepiņš.