Sidebar

Latvijas elites šosejas riteņbraucējs Māris Bogdanovičs savu karjeru turpinās Japānā reģistrētajā Francijas UCI kontinentālajā komandā “Interpro Cycling academy”. Vienošanās panākta uz vienu sezonu. Foto: Kaspars Suškevičs. 

2018. gada sezonā Māris Bogdanovičs pirmo reizi savā karjerā pārstāvēja kādu no citu valstu vienībām. Dobelnieks aizstāvēja Albānijā reģistrētās Itālijas komandas “Amore & Vita Prodir” krāsas. Tās sastāvā Māris startēja augsta mēroga UCI kategorijas velobraucienos. Šajā gadā dobelnieka augstvērtīgākie rezultāti bija izcīnītā sestā vieta Latvijas čempionāta grupas braucienā, 15. vieta “Intenational La Provence” (UCI 1. kategorija) posmā, kā arī astotās vietas Baltijas daudzdienu velobrauciena un Polijā notiekošā “Solidarnosc” velobrauciena posmos (abi UCI 2. kategorija).

Kļuvis oficiāli zināms, ka 2019. gada sezonā Bogdanovičs pārstāvēs citu UCI kontinentālā līmeņa komandu. Latvietis panācis vienošanos uz vienu sezonu ar Japānā reģistrēto Francijas vienību “Interpro Cycling academy”. Šī vienība nākamajā sezonā plāno startēt UCI HC, 1. un 2. kategorijas velobraucienos Eiropā, Ziemeļamerikā, Austrālijā, kā arī Āzijā. Bogdanovičs jaunās vienības sastāvā būs izteikts sprinteris.

Māra Bogdanoviča komentārs par pievienošanos “Interpro Cycling academy”: Vispirms vēlos teikt lielu paldies manam draugam un ļoti labam riteņbraucējam Emīlam Liepiņam, kurš palīdzēja jaunas komandas meklējumos. Aizvadītā sezona nebija no manām labākajām, tādēļ esmu patiesi gandarīts, ka man tiek dota iespēja sevi apliecināt tik labā komandā, kāda ir “Interpro Cycling academy”. Šī ir jauna un ambicioza komanda. Tās mērķos 2020. gada sezonā ietilpst pārcelšanās un profesionālo kontinentālo līmeni. Jaunās vienības sastāvā cīnīšos par augstākajiem rezultātiem grupas finiša spurtos un sev parocīgās viendienas sacensībās. Pirmā kopējā treniņnometne gaidāma janvāra mēnesī Spānijā, bet sacensību sezonu sākšu Austrālijā, kur startēšu prestižajā “Herald Sun Tour” velobraucienā. Vienlaikus, vēlos teikt lielu paldies “Amore & Vita Prodir” komandai par pausto uzticību un dotajām iespējām šajā gadā."

Šajā gadā “Interpro Cycling academy” sastāvā tika iekļauti 17 sportisti no Japānas, ASV, Meksikas, Spānijas, Norvēģijas, Eritrejas, Francijas un Lielbritānijas. Sezonas līderis šajā gadā bija ASV sportists Aleksejs Vermelens, kurš karjeras laikā pārstāvējis arī pasaules tūres komandu “LottoNL Jumbo”.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew