Sidebar

Sestdien Maljorkas salā ļoti drēgnos un lietainos laika apstākļos aizvadīts UCI 1. kategorijas viendienas velobrauciens “Trofeo de Traumunata”, kurā uzvarēja Beļģijas riteņbraucējs Toms Vellenss no “Lotto Soudal” vienības. No Latvijas riteņbraucējiem visaugstāk finišēja Toms Skujiņš, kuram 38. vieta. Četru dienu velobraucienu sērija Maljorkā noslēgsies svētdien. Foto: Getty Images. 

“Trofeo de Traumunata” velobrauciens, kas notika jau desmito reizi, tā dalībniekiem nesolījās būt viegls. Tam par iemeslu bija Maljorkai neraksturīgi vēsie un lietainie laika apstākļi, kā arī kāpumiem bagātā distance. No Latvijas riteņbraucējiem uz starta sestdien izgāja trīs sportisti – Toms Skujiņš (“Trek – Segafredo”), Aleksejs Saramotins (“Interpro Cycling academy”) un Viesturs Lukševics (“Amore & Vita Prodir”).

179 kilometru garā distance pagāja ļoti aktīvā un bieži vien nervozā gaisotnē. Trases pirmajā daļā vadošajā grupā, kas ieguva nelielu pārsvaru pār peletonu, bija arī Skujiņš. Vēlāk grupa kļuva nedaudz lielāka, bet tad to panāca sekotāji. Turpinājumā bija vēl virkne atrāvienu, kuros iesaistījās arī Toma komandas biedri: Nikola Konči, Džulio Čikone un Mihaels Gogls.

Noslēdzošajā lielajā kāpumā solo izrāvienā devās vakar Maljorkā uzvaru guvušais “Bora – hansgrohe” riteņbraucējs Emanuels Bahmans. Drīz vien viņam pakaļ traucās Tims Vellens un Serhio Higuē. Jāizceļ arī Krista Neilanda pārstāvētās vienības “Israel Cycling academy” komandas līdera Bena Hermana solo uzbrukums. Viņš pēdējā kalnu starpfinišā bija trešais, esot uzreiz aiz Bahmana un Vellensa. Par uzvaru beļģim gan liedza pacīnīties velosipēda tehniskais defekts.

Uzvarētāja liktenis izšķīrās pēdējos divos pacēlumos. Lielisku sniegumu demonstrēja beļģis Tims Vellenss, kurš spēja aizbēgt no Bahmana un izcīnīto solo uzvaru. Jāizceļ, ka Vellenss šajā velobraucienā uzvarējis jau trešo reizi pēc kārtas. Trasē viņš pavadīja 4 stundas 50 minūtes un 40 sekundes. Otrā vieta piektdienas uzvarētājam Bahmanam, kuru no “Lotto Soudal” līdera šķīra 14 sekundes. Labāko trijnieku noslēdza pasaules čempions Alehandro Valverde (+00:01:12).

No “Trek – Segafredo” komandas sportistiem visaugstāk šajās sacensībās ierindojās itālietis Džulio Čikone, kuram desmitā pozīcija (+00:01:49). No Latvijas braucējiem finišēja gan Toms Skujiņš, gan Viesturs Lukševics. Skujiņš sacensības noslēdza 39. vietā (+00:10:50), kamēr kuldīdzniekam Lukševicam 54. pozīcija. Finišu sasniedza tikai 72 no 160 riteņbraucējiem.

Maljorkas viendienas noslēgsies svētdien, kad gaidāmas “Trofeo Palma” sacensības. Lai arī trasē iekļauts viens izteiktāks kāpums trases otrajā daļā, tomēr par uzvaru reālas iespējas cīnīties būs sprinteriem, ko pēdējie kilometri būs līdzenuma apstākļos. Pērn šeit triumfēja Toma Skujiņa komandas biedrs Džons Degenkolbs.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew