Sidebar

Otrdien Beļģijā notiekošajā “Le Samyn” klasikā savu pirmo profesionālo uzvaru izcīnīja “Deceuninck Quick – Step” komandas franču riteņbraucējs Florians Senekals, bet no trijiem sacensības aizvadošajiem Latvijas riteņbraucējiem visaugstāk individuālo ierindojās Emīls Liepiņš, kuram 63. pozīcija. Foto: Giovanni Vandenberghe.

“Le Samyn” klasika (UCI 1. kategorija) šajā gadā norisinājās 51. reizi. Sacensības pulcēja vairāku pasaules, tūres, pro kontinentālo un kontinentālo komandu braucējus. Ja salīdzina ar aizvadītās nedēļas nogalē notikušajiem “Omloop Het Nieuwsblad” un “Kuurne – Bruxelles – Kuurne” velobraucieniem, dalībnieku sastāvs nebija tik zvaigžņots, tomēr tas nemazināja sacensību ļoti augsto tempu. Katra kļūda vai tehniskā neveiksme šajā klasikā maksāja atpalikšanu no grupas.

Galvenā favorīta statusā šajās sacensībās bija nīderlandietis Nikijs Terpstra, kurš šeit uzvarēja 2018. un 2016. gadā. Pēc vairākām spožām sezonām “Quick – Step” rindās, Terpstra pievienojās franču pro kontinentālajai komandai “Direct Energie”. Latviju “Le Samyn” klasikā, kas risinājās pa Valonijas ceļiem, pārstāvēja trīs sportisti – Emīls Liepiņš (“Wallonie – Bruxelles”), Kaspars Serģis un Viesturs Lukševics (“Amore & Vita Prodir”).

Sacensību dalībnieki veica 200 kilometru garu distanci. Tās pirmajā daļā sportisti mēroja ceļu līdz Douras pilsētā un tās apkārtnē izveidoto apli. Tā garums bija 24 kilometri. Aplī, ko riteņbraucēji veica četras reizes, tika iekļauti četri bruģa sektori, tostarp nopietns bruģa kāpums, kas bija viena no galvenajām atslēgas vietām. Netrūka arī citi pauguri.

Trases pirmajā pusē izveidojās trīs riteņbraucēju liels atrāviens, kurā neviens no latviešiem vai viņu komandas biedriem nebija pārstāvēts. Peltonā  Kā jau to varēja prognozēt galvenā cīņa sāksies tieši apļos, kur lielā grupa sadalījās. Emīls Liepiņš arī šajā sacīkstē bija aktīvs. Dobelnieks pirmajā aplī kopā ar savu komandas biedru spēja iesaistīties līderu grupā, tomēr tika panākts. Arī otrajā aplī grupa sadalījās, un arī tad Emīls spēja būt 15 braucēju lielajā vadošajā grupā. Vienā no distances posmiem viens no konkurentiem pagrūda Liepiņu, kā rezultātā mūsu sportists iebrauca barjerā un bija spiests nokrist. Līdz pat pēdējam aplim latvietis vienatnē ķēra vadošo grupu, kas arī izdevās. Tomēr izšķirošajā cīņā līdz galam Liepiņš vairs nebija spējīgs iesaistīties

Lielisku darbu priekšpēdējā aplī un noslēdzošā apļa pirmajā daļā paveica Terpstras komandas biedri no “Direct Energie”, kas spēja panākt tā brīža līderus. Ļoti aktīvi un pamanāmi noslēdzošajā daļā bija arī Liepiņa komandas biedri. Īpaši jāizceļ Baptists Plankārts, kurš iesaistījās līderu grupā.

Izšķirošā cīņa norisinājās noslēdzošajā bruģa kalnā. Sacensību vadībā spēja nonākt neliela grupiņa, kurā bija tādi vīri kā – Terpstra, Lars Būms, Stijns Vanderbergs un citi. Komandu pārstāvniecībā vadošajā grupā pa trim sportistiem bija gan no “Quick – Step”, gan Būma pārstāvētās “Roompot – Charles” vienības.

Nepilnus divus kilometrus pirms finiša solo izrāvienā devās Pīters Seri no “Quick – Step”. Sākotnēji sekotāji nespēja vienoties par beļģu sportista ķeršanu, tomēr ,pateicoties “Roompot – Charles” sportistu darbam, pēdējos metros Seri, kurš neizturēja arī paša uzņemto tempu, tika noķerts. Sekoja finiša spurts. Tajā ātrākais izrādījās un velobraucienā uzvaru izcīnīja Seri komandas biedrs Florians Senikals. Francūzis, kuram šī bija tikai pirmā uzvara viņa profesionālajā karjerā, guva jau trešo “Deceuninck Quick – Step” komandas triumfu pavasara klasikās. Trasē viņš pavadīja 4 stundas 28 minūtes un 30 sekundes. Otro vietu ieguva Aime De Gendts (“Wanty – Groupe Gobert”), bet trijnieku noslēdza Terpstra.

No Latvijas riteņbraucēju pārstāvēto komandu sportistiem visaugstāk ierindojās mājinieku vienības “Wallonie – Bruxelles” sportists Plankārts kuram 11. vieta (+00:00:54 ). Emīls Liepiņš 175 dalībnieku konkurencē finišēja 61. vietā (+00:03:39) Tikmēr Kaspars Serģis un Viestrus Lukševics finišu nesasniedza. Finišēja 93 sportisti.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
elkor
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
piebalga1
logo Zakumuiza

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew