Sidebar

Trešdien ar komandu braucienu sākās prestižais pasaules tūres daudzdienu velobrauciens “Tirreno – Adriatico”. Uzvaru 21,5 kilometru garajā distancē svinēja “Mitchelton – Scott” vienība. Krista Neilanda pārstāvētā “Israel Cycling academy” sasniedza  augsto devīto vietu, bet “Trek – Segafredo” ar Tomu Skujiņu tās sastāvā guva 11. pozīciju.

“Tirreno – Adriatico” velobrauciens ir viens no pašiem prestižākajiem daudzdienu velobraucieniem pavasara periodā. Šogad tajā piedalās arī divi Latvijas elites izlases šosejas riteņbraucēji – Latvijas čempions grupas braucienā Krists Neilands (“Israel Cycling academy”) un Latvijas čempions individuālajā braucienā Toms Skujiņš (“Trek – Segafredo”).

Velobrauciens trešdien startēja ar 21,5 kilometru garo komandu braucienu. Uz starta izgāja kopumā 23 komandas, starp kurām 18 pasaules tūres un piecas profesionālās kontinentālās vienības. Distancē iztika bez kāpumiem, kas ļāva vadošajām komandām sasniegt vidējo ātrumu, kas lielāks par 55 kilometriem stundā.

Visātrāko laiku sasniedza Austrālijas labākā riteņbraukšanas komanda “Mitchelton – Scott”, kuras rindās arī viens no kopvērtējuma favorītiem Adamss Jeitss.  Uzvarētāji trasi veica pēc 22 minūtēm un 25 sekundēm (vidējais ātrums 57,6 kilometri stundā). Otro vietu ieguva “Jumbo – Visma” ar Primožu Rogliču un Toniju Mārtinu priekšgalā. Nīderlandiešu vienība uzvarētājiem zaudēja septiņas sekundes. Trijnieku noslēdza Vācijas komanda “Sunweb”, kuras līderis šajā velobraucienā ir titulētais Toms Dumulēns. Uzvarētājiem “Sunweb” zaudēja 22 sekundes.

No latviešu pārstāvētajām vienībām augstāko rezultātu sasniedza “Israel Cycling academy”, kuras sastāvā nozīmīgu ieguldījumu deva Krists Neilands. Uzvarētājiem mūsu sportista pārstāvētā vienība zaudēja 1 minūti un 5 sekundes, ierindojoties augstajā devītajā vietā. “Trek – Segafredo” ar Tomu Skujiņu sastāvā sasniedza 11. labāko rezultātu (+00:01:12).

Sāpīga neveiksme piemeklēja Petera Sagana pārstāvēto “Bora – hansgrohe” komandu. Nelaikā trasi šķērsoja kāds no vietējiem iedzīvotājiem. Lai arī lielākā daļa vienības braucēji spēja izvairīties no sadursmes, tomēr tobrīd aizmugurē esošie – Ralfals Majka un Oskars Gatto piedzīvoja sadursmi ar neapdomīgo gājēju, gūstot savainojumus. Sacensību noslēgumā komandai tikai 19. pozīcija.

 

Tirreno – Adriatico velobrauciens – komandu brauciens: 21,5 kilometrs (23 komandas):

  1. Mitchelton – Scott, 22:05
  2. Jumbo – Visma, +00:00:07
  3. Sunweb, +00:00:22
  4. Deceuninck Quick – Step, +00:00:37
  5. Sky, +00:00:47
  6. Lotto Soudal, +00:00:54

  1. Israel Cycling academy, +00:01:05
  2. Trek – Segafredo, +00:01:12

p

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew