Sidebar

Svētdien Nīderlandē, valdot spēcīgām vēja brāzmām, aizvadīta prestižā UCI HC kategorijas klasika “Ronde van Drenthe”, kurā augsto ceturto vietu izcīnījis Latvijas elites izlases šosejas riteņbraucējs Emīls Liepiņš. Tikmēr Latvijas U23 čempions Mārtiņš Pluto finišu smagajā distancē nesasniedza. Foto: Corvos.

“Ronde van Drenthe” velobrauciens ir viena no pašām prestižākajām pavasara klasikām riteņbraukšanas lielvalstī Nīderlandē. Šogad velobrauciens, kam piešķirta prestižā UCI HC kategorija, norisinājās jau 57. reizi. Dalībnieku vidū bija pasaules tūres, pro kontinentālo un kontinentālo vienību riteņbraucēji.

Latvijas sporta draugi varēja just līdzi uzreiz diviem mūsu velosportistiem. Beļģijas pro kontinentālās komandas “Wallonie – Bruxelles” tika iekļauts Emīls Liepiņš, bet Latvijas U23 čempions Mārtiņš Pluto aizstāvēja holandiešu komandas “Monkey town” godu.

Riteņbraucējiem bija jāveic 217 kilometru gara distance. Tajā tika iekļauti arī virkne bruģa sektoru, tostarp kāpumi ar bruģa segumu. Apstākļus ievērojami pasliktināja spēcīgās vēja brāzmas, kas sasniedza pat 15 metrus sekundē. Tāpat pēdējo dienu lietavas bija radījušas dziļas peļķes, ko īpaši varēja izjust bruģa posmos.

Distances pirmajā daļā spēcīgā vēja iespaidā peletons sadalījās vairākās mazās grupiņās. Emīls Liepiņš sākotnēji nebija līderu vidū. Vēlāk gan braucēji atkal sabrauca kopā. Iebraucot apļos ar vienu izteiktu kāpumu katrā no tiem, izveidojās 13 braucēju liela līderu grupa, kurā spēja būt arī Emīls Liepiņš. Ar viņu kopā arī komandas biedrs no Igaunijas Aksels Nommela. Kā izrādījās vēlāk, tieši šī ir arī bija grupiņa, no kuras izšķirsies uzvarētāja liktenis.

Divatā no Liepiņa grupas spēja aizbēgt Nīderlandes riteņbraucēji – Pims Ligharts un Roberts De Grīfs. Drīz vien vienatnē pie abiem līderiem vienatnē centās pārcelties Liepiņš. Bruģa sektorā latvietis strauji pietuvojās, tomēr pēc tā, pastiprinoties pretvējam, atstarpe atkal pieauga un Liepiņš atgriezās sekotāju grupā, kas bija kļuvusi skaitliski vēl mazāka.

Abus līderus vairs nevienam tā arī neizdevās panākt. Kad līdz finišam bija atlikuši vairs tikai 1,5 kilometri, Liepiņš uzbruka vēlreiz un kopā ar itālieti Nikolā Bagioli aizmuka no Nommelas grupiņas. Pēdējos metros mūsu sportists cīnījās par trešo vietu, tomēr duelī ar Bagiolī pārāks bija itālis.

Emīls Liepiņš izcīnīja augsto ceturto vietu, kas ir viņa karjeras labākais rezultāts HC kategorijas velobraucienos. No uzvarētāja Ligharta (“Dirext Energie”) latvietis atpalika par 39 sekundēm. Mūsu sportists ieguva arī 100 UCI pasaules ranga punktus, kas Latvijai ir ļoti nozīmīgi cīņā par pēc iespējas vairāk kvotām Tokijas Olimpisko spēļu šosejas riteņbraukšanas sacensībās. Mārtiņš Pluto finišu nesasniedza. No startējušajiem 150 riteņbraucējiem finišēja vien 75.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew