Sidebar

Lielisku panākumu sestdien sasniedzis “Interpro Cycling academy” komandas Latvijas elites riteņbraucējs Māris Bogdanovičs, kurš triumfēja UCI 2. kategorijas daudzdienu velobrauciena “Tour de Tochigi” otrajā posmā. Otrs mūsu sportists šajās sacensībās Aleksejs Saramotins paveica teicamu darbu Bogdanoviča labā, pats finišējot astotajā vietā.

“Tour de Tochigi” velobrauciens pulcē kontinentālā līmeņa komandas ne tikai no Āzijas, bet arī Eiropas un Austrālijas. Japānā reģistrētās Francijas vienības “Interpro Cycling academy” sastāvā šajā velobraucienā startēja arī divi Latvijas elites riteņbraucēji – Māris Bogdanovičs un Aleksejs Saramotins.  Velobrauciens sākās jau piektdien ar prologu. 3 kilometru garajā distancē Aleksejs Saramotins izcīnīja astoto, bet Māris Bogdanovičs 20. vietu.

Sestdien sportisti mērojās spēkiem 119 kilometru garajā distancē. Tā tika sadalīta pa apļiem ar kāpumu katrā no tiem. “Interpro Cycling academy” vīri ar pieredzējušo Alekseju Saramotinu priekšgalā pirmajam sprinta starpfinišam, kurā bija iespēja iegūt vērtīgas bonusa sekundes, virzīja Māri Bogdanoviču. Dobelnieks nepievīla, izcīnot uzvaru. Turpinājumā, pēc kalnu starpfiniša, no peletona aizbēga 12 braucēju liela grupiņa ar Saramotiu tajā. Rīdzinieks nopelnīja vērtīgas bousa sekundes nākamajā starpfinišā. Vēlāk gan peletons spēja šo grupu panākt. Uzvarētāja liktenis noskaidrojās lielās grupas finiša spurtā.

Lielisks pēdējos kilometros bija Saramotins, kurš ļoti labā pozīcijā nogādāja Māri Bogdanoviču. Spraigā un aizraujošā sprintā Māris sevi apliecināja no vislabākās puses. Mūsu sportists izcīnīja skaistu uzvaru, kas šajā sezonā ir pirmā uzvara kādam no Latvijas riteņbraucējiem UCI līmeņa sacensībās. Bogdanovičs trasē pavadīja 2 stundas 38 minūtes un 31 sekundi. Otro vietu ieguva pieredzējušais nīderlandietis Raimonds Krēders (“UKYO”), bet trijnieku noslēdza mājinieks Šiki Kurueda (“Bridgestone Cycling”).

Aleksejs Saramotins paveica lielisku un darbu un pats finišēja astotajā vietā (+00:00:00).

Kopvērtējumā pirms svētdien gaidāmā pēdējā posma Māris Bogdanovičs pacēlies uz augsto otro vietu, vien 1 sekundi aiz līdera Orluisa Aulara (“Matrix Pwertag”). Mārim arī aktīvā braucēja līdera krekls. Aleksejs Saramotins tikmēr ir septītajā vietā, 5 sekundes aiz līdera. Velobrauciens noslēgsies ar 150 kilometru garo distanci paugurainā apvidū.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew