Sidebar

Sestdien Itālijā notiekošajā UCI 1. kategorijas daudzdienu velobrauciena “Coppi e Bartali” ceturtajā posmā triumfēja Emīla Liepiņa komandas biedrs no “Wallonie – Bruxelles” komandas Ludoviks Robēts, bet latviešu sprinteris finišēja desmitajā pozīcijā, esot ātrākais no peletona.

Pēc diviem izteiktiem kalnu posmiem, “Coppi e Bartali” daudzdienu velobrauciens sestdien turpinājās ar 171,4 kilometru garo līdzenuma etapu deviņos apļos, kur sevi lieliska iespēja apliecināt bija sprinteriem, tostarp pirmā posma uzvarētājam Emīlam Liepiņam.

Iepriekšējos divos posmos no trim latviešiem, kuri uzsāka velobraucienu, visaugstāk ierindojās “Amore & Vita – Prodir” komandas sportists Viesturs Lukševics, kuram attiecīgi 81. un 86. pozīcija. Emīls Liepiņš kalnu etapos, kas nav viņa stihija, par augstām vietām necīnījās, koncentrējoties uz savu sniegumu sestdien gaidāmajam etapam. Tikmēr trešajā posmā no sacensībām izstājās Kaspars Serģis.

Ceturtā posma sākumā izveidojās astoņu braucēju liela atrāviena grupā, kurā ietilpa arī Liepiņa komandas biedrs no “Wallonie – Bruxelles” Ludoviks Robēts. Lai arī bēgļi ieguva vairāk nekā 8 minūšu pārsvaru, tomēr turpinājumā pārsvars sāka strauji dilt. 30 kilometrus pirms finiša tas bija tikai 1 minūte un 18 sekundes.

Neskatoties uz salīdzinoši nelielo vadību, grupa pārsvaru nespēja likvidēt. Sadalījās arī līderi. Vadībā atradās Robēts, Džakopo Moska (Itāijas izlase) un Mikels Bjergs (“Hagens Berman Axeon”). Trio pārsvars pār peletonu tikai 3 kilometrus pirms finiša bija 1 minūte.

Tapa skaidrs, ka uzvarēs kāds no šīs trijotnes. Spraigā cīņā triumfu etapā guva tieši Emīla Liepiņa komandas biedrs no “Wallonie – Bruxelles” Robēts. 24 gadus vecais beļģis guva savu pirmo profesionālo uzvaru karjerā trasē viņš pavadīja 3 stundas 43 minūtes un 34  sekundes. Otro vietu ieguva dānis Bjergs, bet trijnieku noslēdza Moska (abi +00:00:00).

Emīls Liepiņš finišēja lielās grupas priekšā un posmu noslēdza desmitajā vietā, 31 sekundei aiz Robēta. Jāizceļ, ka Emīls uzvarēja lielās grupas finiša spurtu. Viesturs Lukševics 156 dalībnieku konkurencē tikmēr ierindojās 46. vietā (+00:00:31)

Velobrauciena kopvērtējumā pirms pēdējā posma līderpozīcijas saglabā Lukass Hamiltons no “Mitchelton – Scott” vienības,  kurš tuvāko sekotāju, komandas biedru Damjēnu Hovsonu apsteidz par 16 sekundēm.

Noslēdzošajā etapā riteņbraucēji mērosies spēkiem 153,4 kilometru garajā kalnu posmā.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew