Sidebar

Ceturtdien īpašā prezentācijas pasākumā plašāka sabiedrība tika iepazīstināta ar Latvijas Riteņbraukšanas federācijas un citu šosejas velo sacensību rīkotāju radīto “Elkor – Giant” Latvijas kausu šosejas riteņbraukšanā, kurā iekļautas 20 sacensības. Dalību jaunajā projektā apstiprinājušas 19 komandas, kas cīnīsies par 1000 EUR lielu balvu fondu.

LRF viena no darbības prioritātēm ir riteņbraukšanas sporta attīstība pašmājās dažādu paaudžu vidū. Ik gadu jaunie šosejas riteņbraucēji sacenšas “Cerību kausa” sacensību seriālā, trīs gadus pēc kārtas tika rīkots Latvijas amatieru rangs, bet elites sportisti sevi varēja apliecināt valsts čempionātā.

Ceturtdien universālveikalā “Elkor Plaza” LRF kopā ar atbalstītājiem, organizatoriem un riteņbraukšanas komandu pārstāvjiem prezentēja jaunu un līdz šim vēl nebijušu projektu –“Elkor – Giant” Latvijas kausu šosejas riteņbraukšanā. Tajā iekļautas kopumā 20 dažādas šosejas riteņbraukšanas sacensības, kas norisināsies kā Rīgā, tā visos pārējos Latvijas reģionos. Jaunā sezona sāksies 13. aprīlī ar “Dobeles dzirnavnieks” kausa izcīņas pirmo posmu, bet finišēs 14. septembrī, kad Smiltenē notiks atjaunotais bruģa kritērijs. Kausa vērtējumā iekļautas arī tādas labi zināmas sacensības kā – “Toyota” Rīgas velomaratons, Latvijas Riteņbraucēju Vienības brauciens, “Dobeles dzirnavnieks kauss” un citas.

–“Elkor – Giant” Latvijas kausu šosejas riteņbraukšanā idejas autors Toms Markss: “Ticu, ka šī jaunā platforma sekmēs kopējo riteņbraukšanas sporta attīstību un atpazīstamību Latvijā. Ir pamats domāt, ka tā cels arī kopējo konkurētspēju, jo tiek dota iespēja mēroties spēkiem junioriem, amatieriem un elites braucējiem. Sacensību rīkotājiem –“Elkor – Ginat” Latvijas kausa statuss būs lieliska iespēja piesaistīt papildus uzmanību no pašvaldību un vietējo atbalstītāju puses. Pateicoties kompānijas “Elkor” atbalstam, varam pāršķirt jaunu lappusi riteņbraukšanas sporta attīstībā mūsu valstī!”.

“Elkor – Giant” Latvijas kausā šosejas riteņbraukšanā iekļautas kopumā 14 vecuma un meistarības grupas junioru, elites, amatieru un sieviešu kategorijās. Kādā no Latvijas kausa posmiem startēs arī Latvijas labākie šosejas riteņbraucēji, tostarp Toms Skujiņš, Krists Neilands, Emīls Liepiņš un citi. Par uzvaru kopvērtējumā būs gatavi cīnīties tādi vīri kā – Kristaps Knops, Artis Roze, Ivo Viļumovs, Ēvalds Pavlovs un citi. Katrās sacensībās ranga līderis startēs līdera kreklā, ko sarūpēs pašmāju kompānija “4 Cyclists”. Vienīgais nosacījums, lai iekļūtu kausa vērtējumā ir LRF licences iegāde.  

Spraiga cīņa gaidāma arī komandu ieskaitē. Par 1000 EUR naudas balvu fondu, ko sadalīs pirmo trīs vietu ieguvējas, sacentīsies kopumā 19 komandas: “Dobeles dzirnavnieks/ FeelFree”, “Evelo team”, “ZZK”, “Virsotne/ Marmot”, “Doltcini Latvia Cycling team”, “Velolifestyle/ Smiltene BJSS”, “Valmieras velo vienība”, ASK “Patria”, “Ādaži Velo”, “Amore & Vita Prodir”, “Baker Sport”, “DTG – MySport”, “RRS/ Purvciems”, “Belo CP/ RRS”, “Velo + Batari”, “Engures sportam”, “NN Sporta klubs”, “Elkor” un “Fans”.

Prezentācijas pasākumā komandas iepazīstināja ar saviem mērķiem un kopumā atzinīgi novērtēja jauno projektu, izceļot, ka tā būs lieliska platforma, lai samērotu spēkus ar konkurentiem visas sezonas garumā dažādu organizatoru sacensībās.

Visa informācija par “Elkor – Giant” Latvijas kausu šosejas riteņbraukšanā atrodama mājaslapā lrf.lv.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew