Piektdien Taizemē turpinājās UCI 1. kategorijas velobrauciena “The Princess Maha Chakri Sirindhorn's Cup” velobraiuciens. Tā piektajā posmā peletonam, kurā atradās arī Andris Vosekalns, neizdevās noķert atrāvienu. Alūksnietis finišā ierindojās 67. pozīcijā. Tikmēr Itālijā turpinās Sicīlijas daudzdienu velobrauciens (UCI 1. kategorija). Trešajā posmā Viesturs Lukševics finišēja 90. vietā,  bet Kasparam Serģim 91. pozīcija.

Alūksnietis Andris Vosekalns otro sezonu pēc kārtas pārstāv Ķīnas UCI kontinentālā līmeņa komandu “Hengxiang Cyclin. Šī gada pirmo oficiālo startu Andris aizvada Taizemē, kur norisinās “The Princess Maha Chakri Sirindhorn's Cup” velobrauciens.  Sacensībās tiek veikti seši posmi, bet tās uzsāka 117 riteņbraucēji no profesionālajām kontinentālajām,  kontinentālajām un klubu vienībām.

Piektdien notikušajā 164 kilometru garajā piektajā etapā lielajai grupā, kurā aktīvs bija arī Andris Vosekalns, neizdevās likvidēt atrāvienu, kurā ietilpa pieci sportisti. Posmā uzvarēja mājinieks Saravuts Sironačaijs. Peletons finišēja 16 sekundes vēlāk. Andris Vosekalns tika ierindots 67. vietā. Kopvērtējumā 2014. gada Latvijas čempions atrodas 63. pozīcijā.

Andra uzdevums gan šajās sacensībās pamatā ir līdzenuma etapos pēc iespējas labākā pozīcijā nogādāt komandas sprinterus. Otrajā etapā augto otro vietu izcīnīja Junjongs Vangs, kura labā nozīmīgu darbu paveica tieši Andris.

Kaspars Serģis un Viesturs Lukševics Itālijā tikmēr aizvada Sicīlija tūri (UCI 1. kategorija). Šajās daudzdienu sacensībās iekļauti četri posmi. Lieliski sevi 236 kilometru garajā otrajā posmā apliecināja Lukševics, kurš iesaistījās dienas atrāvienā un nopelnīja vērtīgas bonusa sekundes starpfinišos. Lai arī līdz finišam līderu grupa ar Lukševicu tajā tika panākta, mūsu sportists sevi apliecināja no labākās puses. Kuldīdznieks finišēja lielajā grupā ar tādu pat laiku kā uzvarētājs Manuels Belletī un tika ierindots 79. vietā. Kaspars Serģis tikmēr finišēja 111. pozīcijā (+00:15:40).

Pirms piektdien notikušā trešā etapa Lukševics kopvērtējumā pakāpās uz augsto astoto vietu. Trešajā posmā sportisti mērojās spēkiem 188 kilometru garajā un kāpumiem bagātajā distancē. Papildus grūtības riteņbraucējiem sagaidīja lietus, kas lika būt piesardzīgiem līkumos un asos pagriezienos.

Skaistu solo uzvaru izcīnīt izdevās ASV sportists Brendons Maknultijs no “Rally UHC” komandas. Viņš trasē pavadīja 4 stundas 42 minūtes un 28 sekundes. Otro vietu ieguva norvēģis Ods Eikings no “Wanty Groupe Gobert”, kurš Maknultijam zaudēja 55 sekundes. Interesanti, ka norvēģis finišēja paceltām rokām, paužot neviltotu sajūsmu par paveikto.

Viesturs Lukševics un Kaspars Serģis finišēja vienā sekotāju grupā, kas no uzvarētāja atpalika par 18 minūtēm un 7 sekundēm. Viesturam 90., bet Kasparam 91. pozīcija. Visaugstāk no Latvijā reģistrētās Itālijas komanda “Amore & Vita – Prodir” komandas šajā etapā bija itālietis Marko Tiza, kuram 12. vieta.

Kopvērtējumā Lukševics atkāpies uz 83. vietu (+00:18:15), bet Kaspars Serģis ir 103. Velobrauciens noslēgsies sestdien, kad tiks veikta 119 kilometru gara distance ar finišu kalnā.