Sidebar

Malaizijā notiekošā “Tour de Langkawi” daudzdienu velobrauciena trešajā posmā septīto vietu lielās grupas finiša spurtā pirmdien izcīnījis “Interpro Cycling academy” komandas Latvijas šosejas riteņbraucējs Māris Bogdanovičs. Toms Skujiņš Spānijā uzsācis Basku tūri. Individuālajā braucienā latvietis sasniedza 94. rezultātu.

Jau tā spēcīgais karstums Malaizijā pirmdien sasniedza jaunus apmērus. Gaisa temperatūra pārsniedza 45 grādus pēc celsija. Tas gan nebija šķērslis “Langkawi” tūres trešajam posmam. Tajā 122 tūri turpinošie dalībnieki veica 192.6 kilometru garu distanci bez lieliem kāpumiem. Tas otro etapu pēc kārtas ļāva par uzvaru cīnīties sprinteriem.

Aleksejs Saramotins, kurš šodien atzīmē savu 37. dzimšanas dienu, izdarīja no sevis visu iespējamo, lai pēc iespējas labākā pozīcijā nogādātu Māri Bogdanoviču. Latviešu sprinteris sīvā cīņā izcīnīja septīto vietu. Jāņem gan vērā, ka dobelnieku nedaudz pievīla velosipēda tehnika (neslēdzās aizmugurējais mazākais zobrats). Tas neļāva sevi pilnvērtīgi parādīt finiša spurtā.

Posmā uzvarēja ASV sportists Trevis Makeibs, aiz kura sekoja Saramotina ilgstošais komandas biedrs “IAM Cycling” un “Bora – hansgrohe” vienībās Mateo Peluki. Trešais tikmēr bija Andrea Guardini.  Jubilārs Aleksejs Saramotins pēc paveiktā darba apjoma finišēja sekotāju vidū un tika ierindots 106. vietā (+00:00:49). Kopvērtējumā Bogdanovičs ieņem 72. vietu, bet Saramotins ir 98. Velobrauciens turpināsies otrdien ar 114 kilometru garo kalnu posmu.

Toms Skujiņš pirmdien Spānijā uzsācis prestižo un lieliem kāpumiem ļoti bagāto Basku tūri, kas šogad pulcē ļoti zvaigžņotu dalībnieku sastāvu. Tajā piedalās gan Adams Jeitss, gan Geraints Tomass, Žiljēns Alafilips, Dans Martins, Mikels Landa, Bauke Mollema un citi. Tieši nīderlandietis Mollema ir arī “Trek – Segafredo” komandas kapteinis šajā sacīkstē.

Kopumā tūrē iekļauti seši posmi. Pirmdien riteņbraucēji sacentās individuālajā braucienā. 11,3 kilometru garajā distancē tika iekļauts gana garš un ļoti stāvs kāpums (stāvuma pakāpe vietām 21 %). Daļa braucēji startēja ar parastajiem šosejas velosipēdiem, bet citi izvēlējās individuālā brauciena riteņus. Vēl liela daļa tos mainīja pirms kāpuma stāvākās daļas.

Ātrāko laiku sasniedza “Bora – hansgrohe” komandas vācu riteņbraucējs Maksimilians Šahmans, kurš distancē pavadīja 17 minūtes un 10 sekundes. Otrais bija Kolumbija čempions Daniels Martiness (+00:00:09), bet trešais titulētais no poļu riteņbraucējiem Mihals Kvjatkovskis (+00:00:10).

Toms Skujiņš tikmēr uzrādīja 94. rezultātu, (+00:01:37). Visaugstāk no “Trek – Segafredo” vīriem ierindojās Fabio Feline, kuram 37. pozīcija, bet Mollema bija vien 78. (+00:01:29). Finišēja 161 dalībnieks.

Velobrauciens turpināsies otrdien ar 149 kilometru garo otro posmu.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew