Sidebar

Sestdien Dobeles apkaimē esošajā Apguldē ar 5 un 10 kilometru garajām individuālā brauciena sacensībām tiks atklāta 2019. gada Latvijas jaunatnes riteņbraukšanas sacensību seriāla “Cerību kauss” jaunā sezona, kurā iekļauti kopumā seši posmi.

“Cerību kauss”, kas ir jaunatnes šosejas riteņbraukšanas sacensības ar 45 gadu senu vēsturi, šajā gadā tiks rīkotas sešos posmos dažādos Latvijas reģionos. Sacensības tiek rīkotas ar mērķi sekmēt jauno velosportistu pāreju no bērnu  uz augsta sasniegumu sportu, kā arī popularizēt riteņbraukšanas sportu Rīgā un Latvijas reģionos.

Sezona tradicionāli tiks atklāta ar individuālā brauciena sacensībām Dobeles novada Apguldē. Sestdien no pulksten 12:00 šeit norisināsies individuālā brauciena sacensības. Jaunāko grupu braucēji sacentīsies 5 kilometru garajā distancē, bet pārējiem būs jāveic 10 kilometru distance. Allaž Dobeles pusē sportistu galvenais pretinieks ir spēcīgais pavasara vējš, kas liks par sevi manīt arī šajā gadā.

“Cerību kausa” 1. posms risināsies “Dobeles dzirnavnieks kausa” 1. posma ietvaros, tādējādi uz starta izies arī juniori, amatieri, elites braucēji un dāmas. Pirmais starts gaidāms pulksten 12:00, bet sacensības ilgs līdz pulksten 15:30. Dalību pirmajā posmā apstiprinājuši vairāk nekā 230 sportisti no Latvijas un Lietuvas.

Šajā sezonā “Cerību kausā” dalībnieki tiks vērtēti septiņās vecuma un meistarības grupās:

D grupā zēniem un meitenēm

C grupā zēniem un meitenēm

B grupā zēniem un meitenēm

A grupā meitenēm

Zēni un jaunieši tiks vērtēti arī komandu ieskaitē. Bez tam, katrā “Cerību kausa” posmā iekļauts arī jaunizveidotā “Elkor – Giant” Latvijas kausa posms, tādējādi dodot iespēju sacensties arī junioru puišiem, amatieriem un elites sportistiem, kā arī dāmām.

Svētdien netālu esošajā Kroņaucē visas dienas garumā norisināsies “Dobeles dzirnavnieks” kausa 2. posms, kas vienlaikus būs arī “Elkor – Giant” Latvijas kausa 2. posms. Šeit lieli un mazi riteņbraucēji mērosies spēkiem Dobeles klasikā – grupas braucienos. 

Pēc finiša ikviens mazais dalībnieks saņems spēcinošo “Piebalgas orģinālo kvasu”. Pārsteiguma balvas sarūpējis arī Latvijas profesionālais šosejas riteņbraucējs – dobelnieks Emīls Liepiņš.

“Cerību kausa” sezonas kalendārs:

13.04.  – Dobeles dzirnavnieks kausa 1. posms

11.05. – Cēsu Velofestivāls

18.05.  – Jāņa Baukša piemiņas kauss

19.06.  – Biķernieku GP

07.08. – Rīgas GP

15.09. – Smiltenes kauss

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew