Sidebar

Latvijas elites šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš (“Trek – Segafredo”) noslēdzis dalību prestižajā Basku tūrē. Noslēdzošajā posmā carnikavietis sekmēja komandas biedra Baukes Mollemas sesto vietu, bet pats ierindojās 44. pozīcijā. Kopvērtējumā Tomam 39. vieta un 5 UCI pasaules ranga punkti. Portugālē notiekošajā “GP Beiras e Serra da Estrela” velobraucienā 15. vietu ieguva Viesturs Lukševics, kamēr dalību “Langakwi” tūrē noslēguši Māris Bogdanovičs un Aleksejs Saramotins.

Toms Skujiņš sestdien noslēdza dalību vienās no smagākajām nedēļas daudzdienām – Basku tūri. Noslēdzošajā etapā riteņbraucēji mērojās spēkiem 118 kilometru garajā un kāpumiem bagātajā distancē. Skujiņš bija viens no galvenajiem palīgiem “Trek – Segafredo” kapteinim Baukem Mollemam, kurš, lai arī kopvērtējumā par augstākajām vietām vairs necīnījās, tomēr cerēja iekļūt labāko vidū noslēdzošajos posmos.

Sīvā cīņā uzvaru kāpumiem bagātajā trasē izcīnīja brits Adams Jeitss no “Mitchelton – Scott” komandas, kurš pēdējos metros spēja atrauties no Dana Martina (“UAE Team Emirates”) un Jakoba Fūglsanga (“Astana”). Uzvarētājs trasē pavadīja 2 stundas 59 minūtes un 46 sekundes.

Mollema finišēja sestajā vietā, 1 minūti un 24 sekundes aiz uzvarētāja. Toms Skujiņš tikmēr paveica lielisku darbu un pats posmu noslēdza 43. vietā (+00:04:55).

Kopvērtējumā par uzvarētāju kļuva “Astana” braucējs Jons Izagire, kurš par 29 sekundēm apsteidza Danu Martinu. Toms Skujiņš kopvērtējumā ierindojās 39. vietā, kas ai Mollemas bija otrs augstākais rezultāts starp “Trek – Segafredo” vīriem. Toms arī tika pie 5 UCI pasaules ranga punktiem.

Portugālē sācies “GP Beiras e Serra da Estrela” (UCI 1. kategorija) daudzdienu velobrauciens, kurā “Amore & Vita – Prodir” komanda sastāvā startē arī Kaspars Serģis, Ēriks Toms Gavars un Viesturs Lukševics. Otrajā etapā, kas notika sestdien, sportisti mērojās spēkiem 197  kilometru garajā distancē.  Nepārspēts 50 braucēju lielās grupas finiša spurtā izrādījās portugālis Daniels Mestre no “W52/ Porto” vienības, kurš distancē pavadīja 4 stundas 58 minūtes un 47 sekundes.

Labākais no “Amore & Vita – Prodir” braucējiem šajā posmā bija itālietis Marko Tiza, kurš izcīnīja 6. vietu. Liels palīgs uz finišu viņam bija Viesturs Lukševics, pats finišējot 15. vietā. Komandas labā aktīvu darbu paveica arī Ēriks Toms Gavars, kuram 88. pozīcija (+00:11:11). Kaspars Serģis tikmēr veselības problēmu dēļ bija spiests izstāties. Kopvērtējumā no mūsu braucējiem visaugstāk atrodas Lukševics, kuram 46. pozīcija (+00:07:45).

Māris Bogdanovičs un Aleksejs Saramotins noslēguši dalību Malaizijā notiekošajā “Tour de Langkawi” velobraucienā. Pēdējā posmā tika veikta 103 kilometru distance pa apļiem ar izteiktāku kāpumu katrā no tiem. Šajā etapā galvenais uzdevums abu latviešu pārstāvētajai “Interpro” vienības galvenais uzdevums bija palīdzēt kolumbietim Hernanam Agueiram nosargāt vietu labāko trijniekā kopvērtējumā.

Posmā uzvarēja itāļu sprinteris Marko Benfato (“Androni Giocatolli”). No “Interpro” braucējiem visaugstāk Agueira, kuram 16. vieta. Māris Bogdanovičs finišēja 50. pozīcijā (abi +00:00:00). Aleksejs Saramotins tikmēr finišēja 102. pozīcijā (+00:07:08). Kopvērtējumā gan Agueira bija spiests samierināties ar ceturto vietu. Uzvarēja Bendžamins Daibāls no Austrālijas.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew