Lielbritānijā notikušajā “Rutland – Melton” klasikā (UCI 2. kategorija) 21. vietu izcīnīja Mārtiņš Pluto, kamēr 24. bija Kristers Ansons. Viesturs Lukševics tikmēr ieņēma “Giro dell'Appennino” UCI 1. kategorijas velobraucienā. Trešdien pēc nepilna mēneša pārtraukuma sacensību apritē atgriezīsies Krists Neilands, kurš piedalīsies Vācijā notiekošajā pasaules tūres viendienas velobraucienā – “Eschborn-Frankfurt”.

“Rutland – Melton” klasika

Anglijā notiekošā “Rutland – Melton” klasika ir vienas no pašām aizraujošākajām viendienas UCI 2. kategorijas klasikām Eiropā. Dalībniekiem 198,5 kilometru garajā distancē bija jāpievar virkne zemes ceļu posmu, kas prasīja ne vien izcilu inventāra gatavību, bet arī daudz fiziskā spēka braukt pa šauriem grants posmiem.

Līdzīgi kā iepriekšējos gadus, arī šogad sacensībās startēja arī Latvijas riteņbraucēji. Latvijas izlases sastāvā tika iekļauti – Andžs Flaksis, Kristers Ansons, Andris Vosekalns, Alekss Jānis Ražinskis un Ēvalds Pavlovs. Tikmēr Nīderlandes komandas “Monkey Town” vienības rindās bija Latvijas U23 čempions Mārtiņš Pluto.

Uzvaru smagajā sacīkstē izcīnīja ASV sportists no “Rally UHC Cycling” komandas Kolis Džoiss, kurš trasē pavadīja 5 stundas 10 minūtes un 20 sekundes. Otro vietu ar tādu pat laiku ieguva Bredlija Viginsa vārdā nosauktās britu kontinentālās komandas riteņbraucējs Gabriels Kūlijs. Trešā vieta tikmēr īram Rorijam Tovnsendam.

No Latvijas šosejas riteņbraucējiem visaugstāk ierindojās Mārtiņš Pluto, kuram 21. vieta. Cienījams sniegums arī Kristeram Ansonam. Talsinieks finišēja 24. vietā (abi +00:00:03). Andžs Flaksis ieņēma 71. vietu (+00:09:35), Alekss Jānis Ražinskis bija 79. (+00:12:50). Tikmēr Andris Vosekalns un Ēvalds Pavlovs izstājās.

“Giro dell'Appennino”

Viesturs Lukševics un Ēriks Toms Gavars “Amore & Vita – Prodir” komandas sastāvā Itālijā startēja UCI 1. kategorijas klasikā “Giro dell'Appennino”. Sacensības pulcēja laba līmeņa pro kontinentālās un kontinentālās komandas. 198,7 kilometru garajā distancē tika iekļauti seši izteikti kāpumi, kas lielo grupu sadalīja daudzās mazākās grupiņās.

Viesturs Lukševics sekmēja komandas biedra Danilo Celano 19. vietu, kamēr pats ierindojās 40. pozīcijā starp 88 finišu sasniegušajiem dalībniekiem. Mūsu sportists uzvarētājam Matiam Kataneo zaudēja 9 minūtes un 3 sekundes. Tikmēr Ēriks Toms Gavars finišu smagajā sacīkstē nesasniedza.

“Eschborn-Frankfurt”

Pēc četru nedēļu pauzes sacensību apritē trešdien atgriezīsies Latvijas čempions grupas braucienā Krists Neilands. Kuldīdnieks “Israel Cycling academy” komandas sastāvā startēs Vācijā notiekošajā pasaules tūres klasikā “Eschborn-Frankfurt”. Šajā velobraucienā iekļauti virkne dažāda garuma kāpumi un nobraucieni. Tomēr tas neliedz par uzvaru cīnīties arī sprinteriem. To lieliski apliecinājis norvēģis Aleksanders Kristofs, kurš uzvarējis pēdējos četrus gadus pēc kārtas.

“Israel Cycling academy” komandas līderis grupas sprinta finiša gadījumā būs itālietis Dāvids Čimolai.