Sidebar

Savu sezonas pirmo UCI goda pjedestālu sestdien izcīnīja Latvijas čempions šosejas riteņbraukšanā Krists Neilands (“Israel Cycling academy”), kurš finišēja trešajā vietā Spānijā notiekošā UCI 1. kategorijas daudzdienu velobrauciena “Vuelta Asturias” otrajā posmā. 

Krists Neilands kā “Israel Cycling academy” komandas līderis cīņā par kopvērtējumu sekmīgi iesācis Spānijā notiekošo “Vuelta Asturias” trīs dienu velobraucienu (UCI 1. kategorija). Piektdien kuldīdznieks līd pēdējiem metriem cīnījās par uzvaru pirmajā etapā. Finiša līniju viņš šķērsoja piektais.

Sestdien riteņbraucējus sagaidīja 171 kilometru garais otrais posms. Nopietnākais pārbaudījums šajā etapā bija pirmās kategorijas kāpums (vidējais stāvuma procents 8,1%) distances beigu daļā. Līdz tam tika panākts dienas atrāviens ar Neilanda komandas biedru Danielu Tureku tajā.

Kāpumā kontroli līderu vidū uzņēmās spāņu “Movistar” ar galvenajiem favorītiem – Mikelu Landu un Ričardu Karapazu priekšgalā. Viņiem cieši sekoja Krists Neilands. Lielā grupa ievērojami sadalījās. Vadībā bija vien piecu braucēju līderu grupiņa ar Kristu tās sastāvā. Kāpuma otrajā pusē tempu vēl vairāk kāpināja Landa un Karapazs. Latvijas čempions bija spiests atpalikt no abiem “Movistar” vīriem, kas būs arī šīs komandas līderi gaidāmajā “Giro d’Italia”.

Neilands, lai arī cīnījās ar pēdējiem spēkiem, ne uz mirkli nepadevās. Trenera Toma Flakša audzēknis turpināja cīnīties par augstu vietu finišā. Abus līderus gan neviens līdz finišam nepanāca. Uzvaru posmā svinēja Karapazs, kurš trasē pavadīja 4 stundas 26 minūtes un 44 sekundes. Tāds pats laiks arī kādreizējam Kristofera Frūma labākajam palīgam Landam.

Ilgu laiku trešajā pozīcijā atradās Krievijas komandas “Gazprom – RusVelo” pārstāvis Aleksandrs Vlasovs. Par lielu prieku Latvijas sporta līdzjutējiem, krievu sportistu panākt spēja Krists Neilands. Cīņa par trešo vietu starp latvieti un krievu izšķīrās finiša spurtā. Krists sprintu iesāka no pirmās pozīcijas. Aizraujošā cīņā šajā duelī pārāk izrādījās kuldīdznieks, kurš tādējādi tika pie pirmā UCI kategorijas velobraucienu goda pjedestāla. Uzvarētājam Neilands zaudēja 1 minūti un 50 sekundes.

Pirms rīt gaidāmā noslēdzošā posma mūsu sportists atrodas augstajā trešajā vietā. Velobrauciens noslēgsies ar 119 kilometru garo un kāpumiem bagāto trešo etapu.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew