Sidebar

Sestdien visas dienas garumā Kuldīgas pusē notiks Jāņa Baukša piemiņas kausa šosejas riteņbraukšanā grupas brauciena sacensības jaunatnes un pieaugušo grupu sportistiem, kas reizē aizvadīs arī “Cerību kausa” 3. posmu un “Elkor – Giant” Latvijas kausa šosejas riteņbraukšanā 5. posmu. Tikmēr svētdien jaunatnes grupu sportisti sacentīsies kritērija braucienā. Visās grupās dalība sacensībās ir bez maksas.

Jānis Baukšis ir bijis ilggadējs šosejas riteņbraukšanas treneris un vēlāk arī direktors Kuldīgas sporta skolā. Par godu trenera piemiņai, jau piekto gadu pēc kārtas tiek rīkotas šosejas riteņbraukšanas sacensības. Galvenā mērķauditorija tradicionāli ir jaunatne, bet, papildus tam, notiek arī Open klases sacensības.

Sacensības šajā gadā norisināsies divas dienas. Šīs nedēļas sestdienā un svētdienā. Sadarbībā ar Latvijas Riteņbraukšanas federāciju, pirmajā dienā Jāņa Baukša piemiņas kausa ietvaros notiks arī “Cerību kausa” 3. posms un popularitāti ieguvušā “Elkor – Giant” Latvijas kausa šosejas riteņbraukšanā 5. posms grupas braucienā.

Sacensību starta un finiša vieta sestdien atradīsies Priedaines ciema kalnā. Pirmie starti grupas braucienā gaidāmi no pulksten 11:00, kad sacensības 15 km distancē aizvadīs D grupas zēni un meitenes, kā arī C grupas meitenes. Turpinājumā sekos C grupas zēnu un B grupas jauniešu meiteņu brauciens (30 km), bet jaunatnes grupu sacensības noslēgs B grupas jauniešu un A grupas junioru meiteņu sacensības (50 km).

Dienas kulminācijā gaidāmas junioru, elites un amatieru grupas brauciena sacensības “Elkor – Giant” Latvijas kausa ietvaros. Starta šāviens tiks dots pulksten 14:00. Dalībnieki veiks 84 kilometru garu distanci. Sākumā riteņbraucēji veiks Snēpeles apli, kam sekos trīs 13 kilometru gari apļi. Katrā no tiem iekļauts 3 kilometru grants ceļa posms. Interesanti, ka katra apļa beigās būs starpfiniši ar vērtīgām atbalstītāju balvām. Par tām parūpējusies Z/s “Baļlas”, kā arī citi vietējie atbalstītāji. Finišā galvenā balva būs kafijas automāts no kompānijas “Es mīlu kafiju”. Sacensību rīkotāji aicina Open klases dalībniekus piedomāt pie velosipēdu riepu izvēles, ņemot vērā grants sektorus trasē.

Svētdien no pulksten 10:30 Kuldīgas Pilsētas laukumā jaunatnes grupu braucēji sacentīsies Jāņa Baukša piemiņas kausa kritērija braucienā. Kā pirmie trasē dosies D grupas zēni, D grupas meitenes un C grupas meitenes, veicot 12 km garu distanci. Turpinājumā C grupas zēni un B grupas meitenes veiks 16 km kritēriju, bet noslēgumā B grupas jaunieši un A grupas juniores sacentīsies 22 kilometru distancē.

Iepriekšējā pieteikšanās Jāņa Baukša piemiņas kausam (vienlaikus arī “Cerību kausa” 3. posmam un “Elkor – Giant” Latvijas kausa 5. posmam) pieejama: https://rskt.azurewebsites.net/Registration/JBauksaKauss2019/Stage1.

Reģistrācija iespējama līdz 17. maija pulksten 12:00. Dalībniekiem, organizācijām, kas jau pieteikušās uz elektroniskā pasta adresi ita@lov.lv pāreģistrācija nav obligāti nepieciešama.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew