Sidebar

"Giro d'Italia" lietavām bagātajā piektajā posmā uzvaru sīvā cīņā izcīnīja vācietis Paskāls Akermans no "Bora-Hansgrohe", bet pirmajā kilometrā no velobrauciena izstājās viens no favorītiem Toms Dumolēns. Krists Neilands finišēja ar tādu pašu laiku kā posma uzvarētājs, ierindojoties 72. vietā. Izmantota sportacentrs.com informācija. 

 Ja iepriekšējos četros posmos laikapstākļi braucējus lutināja, tad piektajā jau no starta diezgan stipri gāza lietus, padarot trasi slidenāku un bīstamāku. 140 kilometrus garās trases pirmajā daļā sportistiem bija jāpieveic divi ne pārāk stāvi kāpumi, bet vidusdaļā 3,9 kilometrus garš ceturtās kategorijas kāpums, pēc kura vairs nebija nozīmīgu pauguru, kas nozīmēja, ka šodien par uzvaru cīnīsies sprinteri.

Jau ziņots , ka piektā posma pirmajā kilometrā viens no sacensību favorītiem un "Sunweb" komandas līderis Toms Dumolēns izlēma izstāties no sacensībām. Dumolēns vakardien sešus kilometrus pirms finiša smagi krita, gūstot traumas. Dienas atrāvienā devās seši riteņbraucēji, starp kuriem atradās arī Toma Skujiņa komandas biedrs un pārliecinošs līderis kalna karaļa kopvērtējumā Džūlio Čikone, tomēr "Trek-Segafredo" braucējam neizdevās noturēties atrāvienā, 124 kilometrus pirms finiša zaudējot kontaktu ar grupu. Skujiņš šonedēļ aizvada septiņu posmus garo Kalifornijas tūri, kur piecu gadu laikā ir izcīnītas trīs uzvaras.

Pēdējā kilometrā tempu lielajā grupā kontrolēja "Deceuninck-Quickstep" komanda, tomēr beļģu komandas vadošais sprinteris Elija Viviāni nespēja iekļūt labāko desmitniekā. Sīvā cīņā otro uzvaru "Giro d'Italia" izcīnīja vācu sprinteris Paskāls Akermans, kurš pēdējos simts metros aiztraucās garām kolumbietim Fernando Gavirjam, kamēr trešais finišu sasniedza francūzis Arno Demārs.

Krists Neilands finišēja ar tādu pašu laiku kā posma uzvarētājs, ierindojoties 72. vietā, kamēr viņa komandas biedrs un "Israel Cycling Academy" vadošais sprinteris Dāvids Čimolai izcīnīja 11. vietu, pateicoties latvieša un pārējo komandas biedru pūlēm.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew