Sidebar

Naktī uz piektdienu pēc Latvijas laika ASV notiekošajā pasaules tūres daudzdienu velobrauciena “Amgen Tour of California” piektajā posmā dienas atrāvienā iesaistījās un ļoti aktīvu sniegumu tajā demonstrēja “Trek – Segafredo” komandas Latvijas šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš. Latvietis tika panākts deviņus kilometrus pirms finiša, etapu noslēdzot 90. vietā.

Toms Skujiņš pirms Kalifornijas tūres piektā posma kopvērtējumā par augstām vietām vairs necīnījās. Toma pārstāvētās “Trek – Segafredo” vienības pārstāvis Ričijs Porte ieņēma 15. vietu, 37 sekundes aiz līdera Tīdžeja Van Garderena. Jāizceļ, ka tieši pirms viena gada Toms Skujiņš Kaliforinijas tūrē izcīnīja savu trešo uzvaru četros gados kādā no šīs tūres etapiem.

Piektajā etapā riteņbraucēji mērojās spēkiem 218,5 kilometru garajā distancē. Trasē tika iekļauti viens pirmās, viens otrās un viens trešās kategorijas kāpums. Pēdējos kilometros vērā ņemami kāpumi nebija, tādējādi varēja paredzēt arī lielās grupas finiša spurtu.

Distances sākuma daļā notika spraiga cīņa par iespēju nokļūt dienas atrāvienā.  Starp 12 atrāviena dalībniekiem spēja būt arī ASV līdzjutēju favorīts Toms Skujiņš. Ar viņu kopā arī leģendārais Peters Sagans. Carnikavietis iepriekšējos gadus apliecinājis, ka, pateicoties aktīvam sniegumam atrāvienā, paveras iespējas arī pacīnīties par augstu vietu posmā. Arī šajā reizē Toms bija ļoti aktīvs. Latvietis vienā no kāpumiem pārbaudīja pārējo atrāviena dalībnieku spējas.

Lielā grupa, kuras priekšā kontroli uzņēmās “Bahrain – Merida” vīri, sākoties pēdējie 30 kilometriem, spēja sadeldēt Skujiņa grupas pārsvaru zem 1 minūtes. 17 kilometrus pirms finiša no līderu vidus vienatnē aizmuka Tims Delklerks no “Deceuninck Quick – Step” vienības. Vienam no labākās pasaules vadošās klasiku komandas melnā darba darītājiem pakaļ traucās septiņi braucēji, tostarp Skujiņš. Turpat aiz muguras gan bija arī peletons, kas 9 kilometrus pirms finiša panāca latvieti un pārējos viņa atrāviena biedrus. Mirkli vēlāk, pēdējā kāpuma sākumā noķerts tika arī Deklerks.

Sekoja vēl vairāki atrāvieni, tostarp ar titulētā Zdeņeka Stibara dalību. Pirms pēdējiem diviem kilometriem, vadībā bija ap 20 braucēju liela līderu grupa, kas arī sadalīja goda pjedestālu. Spraigā finiša spurtā labākais izrādījās 23 gadus vecais spānis no “Bahrain Merida” komandas Ivans Garsija, kurš trasē pavadīja 4 stundas 56 minūtes un 11 sekundes. Otro vietu ieguva argentīnietis Maksimiliano Ričese(“Deceuninck Quick – Step”).

Labākais no “Trek – Segafredo” vīriem šajā etapā bija Ričijs Porte, kurš finišēja ar tādu pat laiku kā uzvarētājs un tika ierindots 24. vietā. Toms Skujiņš, kurš sevi lieliski parādīja distances laikā, finišēja 90. pozīcijā (+00:05:11).  

Kopvērtējumā pirms pēdējiem diviem posmiem līderis ir Tīdžejs Van Garderens, no kura tikai par 4 sekundēm atpaliek “Deceuninck Quick – Step” dāņu riteņbraucējs Kaspers Asgrēns. Porte pakāpies u 13. vietu, līderim zaudējot 37 sekundes.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew