Sidebar

Aizvadītās nedēļas nogalē Kuldīgā notika izcilā trenera Jāņa Baukša piemiņas kausa sacensības šosejas riteņbraukšanā. Sestdien to ietvaros tika aizvadīts Latvijas jaunatnes sacensību seriāla “Cerību kauss” sezonas trešais posms. Jauniešu konkurencē grupas braucienā uzvarēja Rauls Gūtmanis un Kitija Siltumēna, kamēr citās grupās triumfi Artūram Nummuram, Akvilei Gedraititei, Georgam Tjuminam, Diānai Saušai un Līvai Šlosbergai. Foto: Ričards Sotaks. 

Nedēļas nogalē  Latvijas šosejas riteņbraucēju saime pulcējās vienā no senākajiem un panākumiem bagātākajiem pašmāju velosporta centriem – Kuldīgā. Piekto gadu pēc kārtas šeit norisinājās izcilā trenera Jāņa Baukša piemiņas kausa sacensības šosejas riteņbraukšanā. Pirmo gadu to ietvaros notika arī “Cerību kausa” 3. posms jaunatnes grupām, kā arī “Elkor – Giant” Latvijas kausa posms junioriem, elites braucējiem un amatieriem. Sacensību rīkotāji – Kuldīgas novada sporta skolas, riteņbraukšanas klubs “Goldingen” un Latvijas Riteņbraukšas federācija bija parūpējušies par aizraujošām sacensībām grupas braucienā visas dienas garumā.

B jauniešu zēnu grupas un A junioru meiteņu grupu dalībnieki veica 50 kilometru garu distanci. Uzvarētāja liktenis šajā braucienā noskaidrojās 14 braucēju lielās grupas finiša spurtā. Uzvaru spraigā cīņā izcīnīja RK “Liepāja” kluba un Murjāņu sporta ģimnāzijas audzēknis Rauls Gūtmanis, kurš trasē pavadīja 1 stundu 14 minūtes un 46 sekundes. Otro vietu tikmēr ieguva Matīss Kalveršs no “Belo CP/ RRS”, bet trešais bija kopvērtējuma līderis Mārtiņš Maslovs (“RRS/ Purvciems”). Maslovam arī izdevās saglabāt savas līderpozīcijas kopvērtējumā. TOP 6 iekļuva arī Kristaps Malnačs (“RRS/ Alfa”), Artūrs Erdmanis un Tomass Roberts Ozoliņš (abi “RRS/ Purvciems”).

A grupā juniorēm nepārspēta palika Lietuvas čempione Akvile Gedraitite, kura finišēja pēc trasē pavadītas 1 stundas 18 minūtēm un 23 sekundēm. Otro vietu ieguva smilteniete Eva Elīza Leikarte, bet trešā bija Latvijas čempione Līna Svarinska (“Belo CP/ RRS”). Abām tāds pats finiša laiks kā uzvarētājai. Kopvērtējumā pirmo vietu saglabā Leikarte.  

C grupas zēni un B grupas jaunietes veica 30 kilometru garu distanci. Jau trases sākuma daļā no konkurentiem aizmuka Artūrs Nummurs un Kitija Siltumēna (abi “RRS/ Purviems”). Abi trenera Jāņa Krišlauka audzēkņi savu pārsvaru tikai palielināja. C grupā uzvarēja Artūrs Nummurs, kurš trasē pavadīja 46 minūtes un 20 sekundes. Tuvākie sekotāji finišēja pēc 3 minūtēm. Otro vietu ieguva mājinieks Gusts Lapiņš, bet trijnieku noslēdza “RRS/ Dzirciems” pārstāvis Krišjānis Jansons Ratnieks. TOP 6 iekļuva arī Ģirts Harkins (“Velolifestyle/ Smiltenes BJSS”), Lavrs Sipovičs (“RRS/ Purvciems”) un Jēkabs Olivers Skrapcis (“Velolifestyle/ Smiltenes BJSS”). B grupā jaunietēm otrā aiz Kitijas Siltumēnas bija Laura Belohvoščika (“Belo CP/ RRS”), bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa liepājniece Marta Petkus (abas +00:03:01). Kopvērtējuma vadības pozīcijas saglabāja Nummurs un Belohvoščika.

D grupas zēni, C grupas meitenes un D grupas meitenes sacentās 15 kilometru garajā distancē. Šeit uzvarētājs tika noskaidrots vien finiša kāpumā. D grupā zēniem uzvarēja kopvērtējuma līderis Georgs Tjumins no “RRS/ Purvciems”. Trasē viņš pavadīja 26 minūtes un 5 sekundes. Otro vietu ar tādu pat laiku ieguva Alvils Pētersons (“RRS/ Dzirciems”), bet trešais bija Helvijs Kancers (“Belo CP/ RRS”).

C grupā meitenēm uzvarēja Alise Milča (“RRS/ Dzirciems”), otrā bija smilteniete Klinta Zvejniece, kura ir pirmā arī kopvērtējumā, bet trešā  vieta posmā Laurai Gucanovičai no “Belo CP/ RRS”. D grupā meitenēm trešā uzvara trijos posmos Līvai Šlosbergai (“Belo CP/ RRS”). Otrā Kuldīgā bija viņas komandas biedrene Laura Klismete, bet trijnieku noslēdza Elizabete Vanaga no Talsiem.

Pēc finiša visi dalībnieki baudīja gardo un spēcinošo “Piebalgas Orģinālo kvasu”. Tikmēr ātrākie sānēma vērtīgas balvas no atbalstītājiem.

Dienu vēlāk visu iepriekš minēto grupu braucēji Jāņa Baukša piemiņas kausā sacentās kritērija braucienā pa Kuldīgas pilsētas ielām.

B grupā jauniešiem:

 1. Mārtiņš Maslovs, RRS/ Dzirciems
 2. Matīss Kalveršs, Belo CP/ RRS
 3. Kaspars Ilsjāns, Kuldīga/ MSĢ

A grupā juniorēm:

 1. Līna Svarinska, Belo CP/ RRS
 2. Madara Āboma, Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free

C grupā zēniem:

 1. Artūrs Nummurs, RRS/ Purvciems
 2. Gusts Lapiņš, Kuldīga
 3. Dans Krumpāns, RRS/Alfa Elkor

B grupā jaunietēm:

 1. Kitija Siltumēna, RRS/ Purvciems
 2. Laura Belohvoščika, Belo CP/ RRS
 3. Marta Petkus, RK Liepāja

D grupā zēniem:

 1. Helvijs Kancers, Belo CP/ RRS
 2. Mārtiņš Purbērziņs, RRS/ Dzirciems
 3. Georgs Tjumins, RRS/ Purvciems

C grupā meitenēm:

 1. Alise Milča, RRS/ Dzirciems
 2. Laura Gucanoviča, Belo CP/ RRS
 3. Marija Soste, RRS/ Nordeķi

D grupā meitenēm:

 1. Līva Šlosberga, Belo CP/ RRS

Drīzumā gaidāms plašāks apskats par “Elkor – Giant” Latvijas kausa 5. posmu.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew