Sidebar

Piektdien Igaunijā aizvadīts “Tour of Estonia” trīs dienu velobrauciena (UCI 1. kategorija) pirmais posms no Tallinas līdz Tartu. Uzvaru 186,7 kilometru garajā distancē izcīnīja pazīstamais Francijas riteņbraucējs no “Israel Cycling academy” komandas Rudijs Barbjē. No latviešiem visaugstāk Andris Vosekalns, kuram 18. vieta.

Igaunijas tūre, kas šogad pulcē spēcīgu dalībnieku sastāvu, piektdien turpinājās arī klasisko posmu no Tallinas līdz Tartu. Etapa garums sasniedza 186,7 kilometrus. Trasē tika iekļauti divi sprinta un divi kalnu starpfiniši.  Visas dienas garumā Igaunijā valdīja izteikti lietaini laika apstākļi.

Līdera kreklā pirmo etapu aizvadīja Austrijas čempions individuālajā braucienā Matiass Brendls. “Israel Cycling academy” komandas riteņbraucējs, kurš šogad ir Krista Neilanda komandas biedrs, bet iepriekš bijis vienā komandā gan ar Tomu Skujiņu (“Trek – Segafredo”), gan Alekseju Saramotinu (“IAM Cycling”). Tikmēr labākais no latviešiem prologā bija Māris Bogdanovičs, kuram 14. vieta

Distances pirmajā daļā izveidojās piecu braucēju liels atrāviens ar “Amore & Vita Prodir” komandas Latvijas riteņbraucēju Viesturu Lukševicu tajā. Viesturs bija viens no aktīvākajiem atrāviena dalībnieks, lieliski sevi apliecinot kalnu starpfinišos. Peletonā tikmēr kontroli uzņēmās Krievijas izlases un “Israel Cycling academy” braucēji. Atrāviens tika likvidēts 20 kilometrus pirms finiša.

Sekoja vairāki bēgšanas mēģinājumi. Aktīvs priekšgalā bija Andris Vosekalns, kā arī Igaunijas čempions Mihkels Raims. Abi gan laicīgi tika panākti. Kā jau to varēja prognozēt, uzvarētāja liktenis noskaidrojās lielās grupas finiša spurtā. Māri Bogdanoviču uz finiša spurtu lieliski veda Vosekalns, tomēr Māris bija spiests zaudēt ritmu pēc uzkāršanās uz viena no konkurentiem

Ātrākais spurtā izrādījās Rudijs Barbjē. “Israel Cycling academy” komandas pārstāvis finišēja pēc trasē pavadītajām 4 stundām 23 minūtēm un 49 sekundēm. Otro vietu tikmēr ieguva Čehijas riteņbraucējs Daniels Pabors, bet trešais bija “Novo Nordisk” vienības itāļu riteņbraucējs Andreā Perons. Raimam savās mājās piektā vieta (visi +00:00:00)

No Latvijas braucējiem finišā Vosekalns, kuram 18. vieta (+00:00:00). 32. bija Deins Kaņepējs, kuru arī nelaikā piemeklēja tehniska liksta pēc kontakta ar konkurentu. 33. bija Aleksejs Saramotins, 37. Māris Bogdanovičs, 44. Viesturs Lukševics, 59. Ēriks Toms Gavars (visi +00:00:00). 68. Alekss Jānis Ražinskis, 79. Kaspars Serģis, 82. Ēvalds Pavlovs (visi +00:00:13), bet Vitālijam Korņilovam 89. rezultāts (+00:00:43).

Kopvērtējumā pirms rīt gaidāmā otrā posma līderis ir Matiass Brendls, kurš par 2 sekundēm apsteidz savu komandas biedru Barbjē. No Latvijas braucējiem visaugstāk ir Māris Bogdanovičs, kurš ir 13. (+00:00:16 aiz līdera).

Sestdien riteņbraucēji veiks 172,8 kilometru garo otro posmu pa Tartu pilsētas ielās izveidoto apli ar izteiktu kāpumu katrā no tiem.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew