Sidebar

"Israel Cycling Academy" pārstāvošais Krists Neilands "Giro d'Italia" 17. posmā iekļuva dienas atrāvienā un izcīnīja piekto vietu . Sacensībās uzvarēja francūzis Nanss Peters, kuram tā ir pirmā profesionālā uzvara karjerā.Izmantote resursi: sportacentrs.com.

"Giro d'Italia" 17. posmā braucējiem bija jāveic 181 kilometru gara trase, kurā iekļauti trīs kategorizēti kāpumi. Dienas atrāvienā iesaistījās 17 sportisti, starp kuriem atradās arī latvietis Krists Neilands. Kopā ar Neilandu līderu grupā brauca Bobs Jungelss, īsākais "Giro d'Italia" dalībnieks Estebans Čavess, Dāvids Formolo, igaunis Tanels Kangerts u.c.

Neilanda grupa vienubrīd atradās pat sešu minūšu vadībā pret peletonu, kur atradās galvenie kopvērtējuma favorīti: Ričards Karapass, Vinčenco Nibali, Primožs Rogličs un Mikels Landa. 44 kilometrus pirms finiša kalnu starpfinišā divkārtējais Latvijas čempions izcīnīja trešo vietu, nopelnot divus punktus kalnu karaļa vērtējumā. Ātrākais bija sestā posma uzvarētājs Fausto Masnada.

16 kilometrus pirms finiša izšķirošo gājienu veica francūzis Nanss Peters, kuram izdevās aizbēgt no Neilanda grupas. Neilgi pirms finiša latvietis veica divus uzbrukumus. Par 17. posma uzvarētāju kļuva Peters, kuram tā ir pirmā profesionālā uzvara karjerā. Neilands izcīnīja četrus UCI punktus un piekto vietu, finišā piekāpjoties itāliešiem: Dāvidam Formolo un Fausto Masnadam.

Augstākais sasniegums līdz šodienai latvietim "Giro d'Italia" bija 28. vieta, ko viņš izcīnīja devītā posma individuālajā braucienā. Jāatgādina, ka iepriekšējos posmos Neilands brauca, lai gan bija saaukstējies.

 

Kopvērtējuma līderu grupā ātrākie bija "Movistar" komandas braucēji Mikels Landa un Ričards Karapass, kurš šodien par septiņām sekundēm apsteidza Vinčenco Nibali un Primožu Rogliču, palielinot vadību kopvērtējumā.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew