Ceturtdien Beļģijā notiekošajā UCI 1. kategorijas Ardēnu viendienas velobraucienā “Circuit de Wallonie” desmito vietu izcīnījis Latvijas šosejas riteņbraucējs Emīls Liepiņš. 192 kilometru garajā un dažāda garuma kāpumiem bagātajā distancē finišēja vien 34 dalībnieki.

Viens no Baltijas valstu labākajiem sprinteriem Emīls Liepiņš, kurš pirmo sezonu pārstāv Beļģijas pro kontinentālo komandu “Wallonie – Bruxelles”, ceturtdien pirmo reizi karjerā piedalījās Ardēnu viendienas klasikā “Circuit de Wallonie”. Sacensībās startēja augsta līmeņa profesionālās kontinentālās un kontinentālās komandas.

Dalībnieku vidū arī savulaik “Parīze – Rubē” uzvarējušais Nikijs Terpstra. Liepiņš kopā ar Baptistu Plankartu bija starp mājinieku vienības “Wallonie – Bruxelles” vadošajiem riteņbraucējiem.

192 kilometru garajā distancē tika iekļauti virkne dažāda garuma kāpumi, kā arī nobraucieni. Beigu daļā sportisti veica trīs apļus, kur arī netrūka vērā ņemamu kāpumu. Vēl pirms apļiem no pārējiem lielajā grupā esošajiem sportistiem aizbēga pieci riteņbraucēji, starp kuriem tādi favorīti kā – Liepiņa komandas biedrs Plankarts un Nikijs Terpstra.

Liepiņš ar komandas biedriem centās nepieļaut, lai konkurenti spētu pārcelties pie Plankarta grupas, tādējādi pilnībā pieredzējušajam beļģim uzticoties cīņā par uzvaru. Finiša spurtā skaitlisko pārsvaru gan spēja izmantot “Total Direct Energie” riteņbraucēji. Uzvaru ļoti smagajā sacīkstē guva francūzis Tomass Bodē, kurš trasē pavadīja 4 stundas 20 minūtes un 18 sekundes. Otrā vieta Plankartam, bet trešais bija Bodē komandas biedrs Terpstra.

Sekotāji, kuru galvgalī bija arī Emīls Liepiņš, finišēja 40 sekundes pēc uzvarētāja. Dobelnieks finišēja desmitajā vietā, tiekot pie 20 UCI pasaules ranga punktiem. Kā pēc finiša atzina pats sportists šīs sezonas līdz šim smagākās sacensības, ko veicināji neskaitāmie kāpumi trases laikā. Jāņem vērā, ka finišēja vien 34 no vairāk nekā 100 startējušajiem dalībniekiem.