Sidebar

Svētdien Veronā ar 17 kilometru garo individuālo braucienu noslēdzies 102. “Giro d’ Italia” daudzdienu velobrauciens. Uzvaru noslēdzošajā etapā guva ASV sportists Čads Haga no “Sunweb”, kamēr Krists Neilands sasniedza 42. rezultātu. Kopvērtējumā uzvarēja “Movistar” riteņbraucējs Ričards Karapazs, bet Krists Neilands ierindojās 100. vietā.

Svētdien Veronas pilsēta uzņēma sezonas pirmās grandtūres - “Giro d’ Italia” – noslēdzošo etapu. Pirms tā kopvērtējuma galvgalī Ekvadoras riteņbraucējs Ričards Karapazs tuvāko sekotāju Vinčenzo Nibali apsteidza par 1 minūti un 54 sekundēm.

21. posmā riteņbraucēji veica 14 kilometru garu distanci ar kāpumu vidusdaļā. Labāko laiku sasniegt izdevās “Sunweb” komandas ASV sportists Čads Haga, kurš distancē pavadīja 22 minūtes un 7 sekundes (vidējais ātrums 46 km/h). 4 sekundes viņam zaudēja un otro vietu ieguva Eiropas čempions Viktors Kampenārtss (“Lotto Soudal”), bet trešais bija vēl viens “Lotto Soudal” pārstāvis Tomass De Gendts.

Ričards Karapazs ieņēma vien 36. vietu (+00:01:10), tomēr, lai arī tuvākie sekotāji nobrauca ātrāk, vadību ekvadorietim neviens neatņēma. “Movistar” riteņbraucējs sasniedza savas karjeras lielāko panākumu, triumfējot “Giro d’Italia” kopvērtējumā. Otro vietu ieguva pieredzējušais “Bahrain Merida” pārstāvis Vinčenzo Nibali, kurš uzvarētājam audēja 1 minūti un 5 sekundes. Tikmēr trijnieku noslēdza galvenais favorīts Primožs Rogličs (“Jumbo – Visma”).

Vienīgais Latvijas šosejas riteņbraucējs prestižajā velobraucienā Krists Neilands (“Israel Cycling academy” pēdējā etapā guva 42. vietu. Krists Hagam piekāpās par 1 minūti un 19 sekundēm. Tāpat kā iepriekšējā šīs tūres individuālajā braucienā, arī šajā reizē kuldīdznieks bija labākais starp savas pārstāvētās vienības sportistiem.

Velobrauciena kopvērtējumā Neilands tiks ierindots 100. vietā. Jau pirms tūres Krista pārstāvētā “Israel Cycling academy” vienība  kā savu mērķi izvirzīja pacīnīties par augstu vietu kādā no etapiem. Vairākkārt Krists ar komandas biedriem sekmēja sava sprintera Davida Čimolai vietu labāko sešiniekā līdzenuma etapos.

Tūres vidus daļā Krists apslima, kas nevarēja neietekmēt viņa iespējas cīnīties par augstām vietām arī pašam. Bija pat jautājums vai viņš spēs tūri turpināt. Tomēr par spīti tam, 17. posmā Latvijas čempions iesaistījās dienas atrāvienā, kas izdzīvoja līdz galam. Latvietis darīja visu no sevis iespējamo, lai pacīnītos par uzvaru.

Finišā viņam piektā vieta, kas ir sportista labākais rezultāts “Giro”. Jāizceļ arī sportista 28. vieta tūres otrajā individuālajā braucienā. Tomēr pāri visam ir Krista neatlaidība par spīti grūtībām pievarēt, iespējams, pasaules grūtākās daudzdienu sacensības.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew