Sidebar

Svētdien jau 36. reizi notika Latvijas galvaspilsētas lielākais velonotikums, “Toyota” Rīgas velomaratons, kas četros dažādos braucienos pulcēja vairāk nekā 2950 dalībniekus. Prestižajā sporta braucienā uzvarēja Māris Bogdanovičs, kamēr “Elektrum” tautas braucienā triumfēja Mārtiņš Maslovs. Foto: Ģirts Kehris. 

Svētdien Rīgas centrālās ielas un tiltus bija pārņēmuši teju 3000 velomīļu, kuri baudīja dalību vērienīgajā “Toyota” Rīgas velomaratonā. Organizatori bija sarūpējuši četras dažādas distances – “Elektrum” tautas, “Maxima” ģimeņu, sporta un bērnu braucienus. Ikvienam bija iespējams izvēlēties savām spējām un vecumam atbilstošāko braucienu. Trases veda pāri Dienvidu un Vanšu tiltiem.

Sporta brauciena dalībnieki veica četrus 16 kilometru garos apļus. Pēc otrā un trešā apļa tika rīkoti arī starpfiniši. Distances pirmajā daļā izveidojās 12 braucēju liela līderu grupa, kurā bija arī galvenais favorīts Māris Bogdanovičs no Francijas komandas “Interpro Cycling academy”. Pirmajā starpfinišā tikmēr uzvarēja Pauls Rubenis, kamēr otrajā ātrākais bija Ēriks Toms Gavars. Pēdējā apļa beigu daļā – īsi pirms Vanšu tilta – vienatnē aizbēga Bogdanovičs.

Dobelnieks iegūto pārsvaru arī nosargāja līdz finišam. Trasē viņš pavadīja 1 stundu 24 minūtes un 23 sekundes. Sekotāji finišēja septiņas sekundes vēlāk. Otro vietu ieguva junioru grupā startējušais “VW Komerctransports Veloprofs.lv” riteņbraucējs Pauls Rubenis, kamēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Rubeņa vienaudzis Alekss Krasts (“Belo CP RRS/ MSĢ”). Top 6 iekļuva arī Raivis Ritums, Juris Visockis un Oskars Dankbārs. Ātrākā dāma Rīgas ielās bija Zane Kalverša – Ķeņģe (“Riga Ironman team”). Komandu ieskaitē uzvarēja “Dobeles dzirnavnieks/ FeelFree”, kam sekoja “Evelo team” un “ZZK” vienības.

“Elektrum” Tautas brauciena dalībnieki, kuru vidū bija uzņēmumu un iestāžu kolektīvi, draugu kopas, kā arī vienkārši velo entuziasti, veica 32 kilometru garu distanci. Tā tika sadalīta divos apļos. Otrajā no tiem vadību ieguva jauniešu grupā startējušie – Mārtiņš Maslovs (“RRS/ Purvciems”) un Kārlis Klismets (“RRS Grīva – MSĢ”).

Pēdējos metros vairāk spēka bija Mārtiņam Maslovam, kurš kļuva par uzvarētāju (44:26). Otrā vieta Kārlim Klismetam, bet trešais bija “Elkor RRS” braucējs Mārtiņš Savickis, kuru no ātrākā braucēja šķīra 3 sekundes. Starp daiļā dzimuma pārstāvēm ātrākā bija carnikaviete Renāte Rodionova, kurai sekoja Santa Sanija Jurgena un Madara Āboma (abas “Dobeles dzirnavnieks/ FeelFree”).

Pozitīvām emocijām bagāta bija “Maxima” ģimeņu brauciena distance, kurā ap 1000 dalībniekiem veica 16 kilometru garo apli. Šis brauciens izcēlās ar krāšņiem tērpiem un vienotām ģimenēm. Organizatori apbalvoja stilīgāk tērptos, atraktīvākos un vienotākos riteņbraucējus. Tika sveikti arī vecākie dalībnieki un orģinālāko velosipēdu īpašnieki.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew