Sidebar

Lielisku panākumu sasniedzis “ZZK” komandas Latvijas šosejas riteņbraucējs Ēvalds Pavlovs, kurš Lielbritānijā skaisti triumfēja vienā no dalībnieku skaita ziņā lielākajiem UCI Gran Fondo World Series posmiem Kembridžšīrā – “Tour of Cambridgeshire”.

“Tour of Cambridgeshire” pamatoti var uzskatīt par Lielbritānijas lielāko un prestižāko Gran Fondo velobraucienu. Sacensības iekļautas prestižajā UCI Gran Fondo pasaules sērijā. Šajā velobraucienā sportistiem bija iespēja kvalificēties pasaules amatieru čempionātam, kas septembrī notiks Polijā.

Sacensībās startēja arī vairāki Latvijas sportisti, tostarp “ZZK” sportisti – Ēvalds Pavlovs un Mārtiņš Flaksis. Riteņbraucēji veica 100 jūdzes, jeb vairāk nekā 160 kilometrus. Šis eksperimentālā kārtā bija visu laiku garākais UCI Gran Fondo pasaules tūres posms.

Sacensību pirmā trešdaļa pagāja salīdzinoši mierīgā tempā, tomēr tad, spēcīgajā vējā sekoja virkne atraušanās mēģinājumu. Ņemot vērā, ka trase bija ļoti atvērta un pielīdzināma Latvijas apstākļiem, mūsu sportistiem vējš deva tikai priekšrocības. Sānu vējā izveidojās septiņu braucēju liels atrāviens ar Pavlovu tajā.

Vēlāk vairāki līderu grupas braucēji nespēja turēt augsto tempu. Ēvalds kopā ar bijušo Beļģijas pro riteņbraucēju Angelo Vandaele veica vairākus uzbrukumus un kopā arī ar vienu britu sportistu spēja atrauties no pārējiem. Drīz viens latvietis un beļģis palika divatā. Tuvojoties finišam, beļģis spēja uz brīdi aizbēgt no Pavlova, tomēr rīdzinieks nepadevās un spēja viņu panākt. Uzvarētāja liktenis noskaidrojās finiša spurtā.

 Tajā lielisks bija Ēvalds, kurš Vandaelem neatstāja daudz variantu. “ZZK” braucējs svinēja skaistu uzvaru. Trasē latvietis pavadīja 4 stundas un 15 sekundes. Viņš arī pārliecinoši kvalificējās pasaules čempionātam. Jāpiebilst, ka dažādās vecuma grupā piedalījās 1200 dalībnieki. Mārtiņš Flaksis tikmēr finišēja 153. vietā.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew