Aleksejs Saramotins Latvijas Nacionālās komandas sastāvā Polijā piektdien finišēja desmitajā vietā “Tour of Malopolska” 1. posmā, Toms Skujiņš Francijā ierindojās 44. vietā “Critérium du Dauphiné” pasaules tūres velobrauciena 6. posmā, kamēr Emīls Liepiņš uzrādīja 80. laiku Beļģijas tūres individuālajā braucienā.

Prestižajā “Critérium du Dauphiné” velobraucienā aizvadīts sestais no astoņiem posmiem. Dalībnieki veica 229 kilometru garo un kāpumiem bagāto distanci. Tās laikā no peletona aizbēga un visilgāk vadībā noturējās pērnā gada “Tour de France” kalnu karaļa krekliņa īpašnieks Žiljēns Alafilips (“Decuninck Quick – Step”), “Bora – hansgrohe” austriešu riteņbraucējs Gregors Mulbergers un “CCC” vienības itāļu sportists Alesandro  De Marči. Toms Skujiņš tikmēr paveica aktīvu darbu, lai sekmētu komandas kapteiņa Ričija Portes pozīciju sekotāju grupas priekšā.

Pēdējā lielajā kāpumā pēc vairākiem uzbrukumiem Mulbergeram un Alafilipam izdevās atrauties no De Marči. Uzvarētāja liktenis noskaidrojās finiša taisnē, kur ļoti sīvā cīņā tikai pēc fotofiniša ātrāks izrādījās Alafilips, kurš trasē pavadīja 6 stundas un 54 sekundes. De Marči abiem zaudēja 22 sekundes un finišēja trešais. Sekotāju grupa ar visiem kopvērtējuma favorītiem priekšgalā finišēja 6 minūtes un 10 sekundes vēlāk. Porte finišēja 23. vietā (+00:06:10).

Toms Skujiņš padarīja nozīmīgu darbu komandas labā, pats finišējot 44. vietā, 9 minūtes un 15 sekundes aiz uzvarētāja. Kopvērtējumā līderis ir Adams Jeitss (“Mitchelto – Scott”), kurš otrajā vietā esošo Dilanu Tēnsu apsteidz par 6 sekundēm. Porte pakāpies uz 11. vietu (+00:00:40), bet Skujiņš ir 40. (+00:12:47). Velobrauciens turpināsies sestdien ar 133,5 kilometru garu kalnu etapu.

Beļģijas tūre (2HC kategorija) piektdien turpinājās ar 9,2 kilometru garo individuālo braucienu līdzenuma apstākļos. Dalībnieku vidū arī Latvijas elites šosejas riteņbraucējs Emīls Liepiņš (“Bruxelles – Wallonie”), kuram individuālie braucieni nav stihija.

Ātrāko laiku sasniedza “Lotto Soudal” komandas beļģu riteņbraucējs Tims Vellens, kurš trasē pavadīja 10 minūtes un 46 sekundes. 1 sekundi viņam zaudēja un otro vietu ieguva Natans Van Hūjdonks no Beļģijas Nacionālās komandas. Trijnieku noslēdza Eiropas čempions individuālajā braucienā Viktors Kampenārs (+00:00:02).

Emīls Liepiņš 143 riteņbraucēju konkurencē sasniedza 80. rezultātu, 53 sekundes aiz uzvarētāja. Kopvērtējumā Emīls atrodas 55. vietā, 2 minūtes un 55 sekundes aiz līdera Remko Evenepoela (“Quick – Step”). Sacensības turpināsies sestdien ar 151,1 kilometru garo ceturto posmu. Tajā iekļauti virkne pauguru un citu pārbaudījumu.

Latvijas Nacionālā komanda Polijā uzsākusi tradicionālo Malopoloskas tūri. Pirmajā dienā 114 tūri aizvadošie dalībnieki no nacionālajām, kontinentālajām un klubu komandām 33 grādu karstumā veica kāpumiem bagātu etapu. Trases laikā izveidojās ļoti spēcīgs atrāviens, kas spēja izdzīvot līdz galam.

Uzvaru posmā guva ukrainis Anatolijs Budjaks no “Wibatech” vienības. Trasē viņš pavadīja 3 stundas 2 minūtes un 9 sekundes. No Latvijas sportistiem visaugstāk ierindojās Aleksejs Saramotins. Pieredzējušais riteņbraucējs finišēja desmitajā vietā, 5 minūtes un 5 sekundes aiz Bujaka. Māris Bogdanovičs finišēja 25. vietā (+00:09:16), 51. Kristaps Pelčers, 54. Ēriks Toms Gavars (abi +00:09:49), 62. vieta Arvim Sprudem (+00:10:10), kamēr Andris Vosekalns tika ierindots 87. vietā (+00:14:35). Velobrauciens turpināsies sestdien, bet noslēgsies svētdien.