Sidebar

“Israel Cycling academy” komandas Latvijas šosejas riteņbraucējs Krists Neilands svētdien kļuva par UCI 1. kategorijas daudzdienu velobrauciena “Tour of Hungary” kopvērtējuma uzvarētāju. Noslēdzošajā posmā kuldīdznieks finišēja lielajā grupā, ieņemto 15. vietu. Šis kuldīdzniekam bija līdz šim pirmais UCI līmeņa elites daudzdienu velobraucienu kopvērtējuma triumfs.

Pirms pēdējā Ungārijas tūres posma divus etapus uzvarējušais Latvijas čempions grupas braucienā Krists Neilands savu tuvāko sekotāju Martonu Dinu No Ungārijas apsteidza par 1 minūti un 22 sekundēm. Tapa skaidrs, ka ja nenotiks lieli pārsteigumi latvieša līderpozīcijas tuvākajiem sekotājiem apdraudēt būs ļoti sarežģīti. Vienlaikus, Krists jau bija izcīnījis uzvaru kalnu karaļa ieskaitē.

Noslēdzošajā etapā riteņbraucēji veica 168 kilometru garu distanci bez izteiktiem kāpumiem. “Israel Cycling academy” komandas galvenais uzdevums bija nepieļaut draudīgus atrāvienus no Neilanda tuvākajiem sekotājiem. Tas arī sekmīgi tika paveikts.

Uzvarētāja liktenis izšķīrās lielās grupas finiša spurtā. Nepārspēts tajā izrādījās Vouters Viperts. Nīderlandiešu sprinteris finišēja pēc trasē pavadītajām 3 stundām 53 minūtēm un 47 sekundēm. Otro vietu ieguva “Cofidis” komandas franču spotists Hugo Hofšteters, bet trijnieku noslēdza Igaunijas čempions no “Israel Cycling academy” vienības Mihkels Raims.

Krists Neilands finišēja lielajā grupā ar tādu pat laiku kā uzvarētājam. Mūsu sportists ierindojās 15. vietā. Latvijas čempions kļuva par tūres kopvērtējuma uzvarētāju. Kristam UCI līmeņa elites velobrauciena kopvērtējumā triumfēt izdevās pirmo reizi karjerā. Viņš tuvāko sekotāju Martonu Dinu no Ungārijas apsteidza par 1 minūti un 22 sekundēm. Krists tūrē ieguva kopumā 133 UCI pasaules ranga punktus, kas ir nozīmīgi gan pašam sportistam, gan arī Latvijai cīņā par vietām Tokijas Olimpisko spēļu šosejas riteņbraukšanas sacensībās.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew