Sidebar

Svētdien Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā notiekošajās Eiropas spēlēs gaidāmas vīriešu šosejas riteņbraukšanas grupas brauciena sacensības. Tajās startēs arī četri Latvijas sportisti – Aleksejs Saramotins, Māris Bogdanovičs, Andris Vosekalns un Kristers Ansons. Sacensību sākums pēc Latvijas laika gaidāms pulksten 11:00.

Otrajās Eiropas spēlēs, ko šajā reizē rīko Baltkrievijas galvaspilsēta Minska, kopumā piedalās 4000 atlēti no 50 valstīm, kas startēs 15 sporta veidos un 23 disciplīnās. Atšķirībā no iepriekšējām Eiropas spēlēm, kas risinājās Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku, šajā reizē no riteņbraukšana sporta veidiem programmā palikuši tikai divi – šosejas un treka riteņbraukšana. Vairs neredzēsim ne BMX, ne MTB sportistus.

Latvijas godu šosejas riteņbraukšanas sacensībās aizstāvēs četri vīri. Grupas braucienā startēs: Aleksejs Saramotins, Māris Bogdanovičs, Andris Vosekalns un Kristers Ansons. Eiropas spēļu pieredze ir tikai 37 gadus vecajam Saramotinam, kurš pirms četriem gadiem izcīnīja augsto septīto vietu, kamēr cits mūsu sportists – Gatis Smukulis – guva septīto vietu individuālajā braucienā.

Minskā grupas braucienā startēs 126 elites vīri no 37 valstīm. Maksimālais dalībnieku skaits no vienas valsts ir pieci braucēji. Sacensībās startēs teju visu vadošo Eiropas valstu sportisti. Iztrūks vien Spānijas. Sacensībās redzēsim gan pasaules tūres komandas ikdienā pārstāvošus riteņbraucējus, gan arī pro kontinentālo vienību sportistus. Lielvalstis, kā Francija, Vācija, Lielbritānija un citas, savus labākos sportistus pieteikušas nav. Tas sacensības sola padarīt līdzvērtīgākas, lieliskas iespējas sevi apliecināt dodot arī mazākām nācijām.

Favorītu pulkā jāizceļ  - Matia Kataneo, Davids Ballerini (Itālija),  Marks Šarū (Francija), Brems Veltens (Nīderlande). Par augstām vietām cīnīties var arī mazākas nācijas, tostarp Igaunija (Mihkels Raims), Baltkrievija (Aleksandrs Ribošenko), Latvija (Māris Bogdanovičs, Aleksejs Saramotins) un citas.

Riteņbraucēji mērosies spēkiem 180 kilometru garajā distancē, kas sadalīta pa apļiem Minskas pilsētas ielās un apkārtnē. Trasē būs gan bruģa posmi, gan arī virkne asu pagriezienu un līkumu. Divi Latvijas braucēji (Ansons un Vosekalns) šo trasi jau iemēģināja “Minsk Cup” velobraucienā, kur Kristers Ansons guva 15. vietu. 25. jūnijā Aleksejs Saramotins startēs arī Eiropas spēļu individuālajā braucienā.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew