Minskā notiekošajās Eiropas spēlēs svētdien tika aizvadītas grupas brauciena sacensības šosejas riteņbraukšanā vīriešiem. Uzvaru 180 kilometru garajā distancē izcīnīja Itālijas riteņbraucējs Dāvids Ballerini, bet no latviešiem visaugstāk ierindojās Andris Vosekalns, kuram 46. vieta.

Eiropas spēļu trešajā sacensību dienā pirmo no diviem medaļu komplektiem sadalīja šosejas riteņbraucēji – vīrieši. Minskas pilsētas ielās tika veikts 180 kilometru garais grupas brauciens.

Sacensību dalībnieki 12 reizes veica 15 kilometru garos apļus. Katrā no apļiem tika iekļauts gan bruģa posms, gan arī tehniski un asi pagriezieni un līkumi. Dalībnieku vidū bija arī četri Latvijas šosejas riteņbraucēji – Māris Bogdanvovičs, Aleksejs Saramotins, Kristers Ansons un Andris Vosekalns. Saramotins ir vienīgais no mūsu sportistiem, kurš startēja arī pirmajā Eiropas spēlēs. Pirms četriem gadiem Baku viņš izcīnīja septīto vietu grupas braucienā.

Galvenie favorīti šajās sacensībās bija – Francijas, Nīderlandes un Itālijas riteņbraucēji. Labas iespējas sevi apliecināt bija arī mazākām nācijām, tostarp Igaunijai, Baltkrievijai un Latvijai. Kopumā startēja 126 dalībnieki no 37 valstīm.

Distances sākuma daļā notika cīņa par iespēju doties dienas atrāvienā. No peletona spēja aizbēgt un pārsvaru iegūt  trīs riteņbraucēju liela līderu grupa ar mājinieku Broņislavu Samoilovu priekšgalā. Līderu pārsvars gan būtiski nepārsniedza 3 minūtes. Latvijas kvartets atradās peletonā, kur kontroli uzņēmās Itālijas komandas ar Nikolo Bonifacio un Matiā Kataeno priekšgalā.

Galvenā cīņa norisinājās pēdējos apļos. Solo izrāvienu no tā brīža līderu grupas veica Dāvids Ballerini. Ikdienā “Astana” komandu pārstāvošais sportists ieguva nelielu pārsvaru, ko nosargāja līdz finišam. 24 gadus vecais Itālijas riteņbraucējs izcīnīja skaistu uzvaru, trasē pavadot 4 stundas 10 minūtes un 4 sekundes. Lielisks panākums Igaunijai, jo otro vietu spēja izcīnīt šīs valsts sportists Alo Jakins, kurš uzvarētājam zaudēja 16 sekundes. Labāko trijnieku tikmēr noslēdza austrietis Daniels Auers (+00:00:16).

No Latvijas šosejas riteņbraucējiem visaugstāk finišēja Andris Vosekalns, kurš finišēja lielajā grupā 54 sekundes aiz uzvarētāja un ieņēma 46. vietu. Aleksejam Saramotinam 59. vieta (+00:00:54). Māris Bogdanovičs tikmēr ieņēma 76. vietu (+00:01:51), bet Kristers Ansons ieņēma 84. pozīciju (+00:05:35).