Sidebar

Šodien sācies pasaules slavenākais daudzdienu velobrauciens "Tour de France". 194,5 kilometrus garajā atklāšanas posmā par uzvarētāju kļuva nīderlandietis Mike Tēnisens, kurš finiša sprintā pieveica Peteru Saganu. Toms Skujiņš tūres sākumā saskāries ar vēdera problēmām, pirmajā etapā finišējot 165. vietā. Izmantota sportacentrs.com informācija. Foto: Agnis Melderis.

Par pirmā posma, kas sākās un beidzās Briselē, galveno favorītu tika uzskatīts Tēnisena komandas biedrs Dilans Grenevegens, tomēr pusotru kilometru pirms beigām viņš kopā ar vēl citiem riteņbraucējiem piedzīvoja kritienu. Tādējādi cīņu par uzvaru un līdera godu turpināja mazāk nekā 50 sportisti.

Vēl 50 metrus pirms finiša izskatījās, ka neviens nespēs atņemt uzvaru slovāku varonim Saganam, tomēr viņu izdevās apsteigt aiz muguras esošajam Tēnisenam, kurš kļuvis par pirmo dzeltenā krekliņa īpašnieku no Nīderlandes kopš 1989. gada. Viņš slavenajā velobraucienā līdz šim piedalījies tikai vienu reizi, pirms diviem gadiem paliekot 129. pozīcijā.

"Tour de France" atkal piedalās Latvijas čempions Skujiņš, kurš finišu sasniedza trīs minūtes un 32 sekundes aiz uzvarētāja, ierindojoties 165. vietā. Labākais no viņa komandas biedriem bija beļģis Jaspers Steivens, kurš bija desmitais. "Trek-Segafredo" līderis Ričijs Ports finišu sasniedza 64. vietā.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew