Sidebar

Svētdien augsto otro vietu Austrijas daudzdienu velobrauciena pirmajā posmā izcīnīja Beļģijas komandas “Wallonie – Bruxelles” komandas un Latvijas izlases šosejas riteņbraucējs Emīls Liepiņš, kurš pārņēmis vadību arī sacensību kopvērtējumā. Foto: @expapictures @jfkfeichter

Austrijas daudzdienu velobrauciens, kam piešķirta UCI 1. kategorija, svētdien turpinājās ar 138,8 kilometru garo pirmo posmu. Sevi gatavs apliecināt nebūt ne vieglajā distancē bija arī Emīls Liepiņš, kurš sestdien sasniedza piekto laiku šo sacensību prologā.

Pirmā etapu beigu daļā sportisti veica vairākus apļus ar četru kilometru garu kāpumu katrā no tiem. Posma gaitu kontrolēja Spānijas komanda “Movistar”, kuras sportisti neļāva atrāviena dalībniekiem iegūt pārāk lielu vadību.

Emīls Liepiņš sekmīgi brauca vadošajā grupā arī pēdējos apļos. Latvietis sekmīgi pārvarēja arī visus lielos kāpumus, pēc kuriem spēja būt līderu vidū. Uzvarētāja liktenis noskaidrojās lielās grupas finiša spurtā.

Par uzvaru līdz pat pēdējiem centimetriem cīnījās arī Liepiņš. Mūsu sportists uz finiša līnijas jau bija panācis uzvaru izcīnījušo spāņu komandas “Movistar” riteņbraucēju Karlosu Barbero. Liepiņam finišā augstā otrā vieta, bet trešais bija beļģis Pīters Vanspijbruks (“Wanty Gobert”). Vadošie braucēji trasē pavadīja 3 stundas un 16 minūtes. Finišēja kopumā 117 riteņbraucēji.

Par prieku Latvijas līdzjutējiem, Emīls Liepiņš ir kļuvis par jauno Austrijas daudzdienu velobrauciena kopvērtējuma līderi.  Dobelnieks līdera kreklā pirmdien aizvadīs 176 kilometru garo otro posmu. Vēl šajā posmā latvietim ir labas izredzes pacīnīties par augstu rezultātu finišā. Atlikušie četri etapi būs ar izteikti gariem kāpumiem, kuros Liepiņam cerēt uz augstu vietu būs ļoti sarežģīti.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew