Sidebar

Ceturtdien pirmo reizi Siguldā notiks Latvijas lielākā šosejas un MTB riteņbraukšanas individuālā brauciena seriāla – “Filter velokauss” posms. Šosejas riteņbraucējiem būs jāpievar leģendārais Turaidas kalns, kamēr MTB cienītājus sagaida aizraujoša trase pa Gaujas Nacionālā parka pauguriem. Foto: Jānis Lārmanis.

Sigulda, pateicoties Gaujas senlejai ir pateicīga vieta šosejas un kalnu riteņbraucējiem. Vasarā šeit katru dienu var redzēt desmitiem velomīļu. Šīs nedēļas ceturtdienā Sigulda pirmo reizi uzņems arī populārā “Filter velokauss” sacensību seriāla ceturto posmu.

Starta vieta šosejas un MTB riteņbraucējiem atradīsies pie Gūtmaņa alas. Šosejas riteņbraucējiem sagatavota 15 kilometru gara trase, kuras “odziņa” būs leģendārais Turaidas kalns. Tas solās būt ļoti nopietns pārbaudījums tiem, kuri izvēlēsies startēt ar individuālā brauciena velosipēdiem. Uzbraucot kalnā, sekos pagrieziens pa kreisi, virzienā uz Raganu. Braucot pa šo ceļu, pie pagrieziena uz Sunīšiem ir izvietots apgrieziena punkts. Distance tālāk ved atpakaļceļā, svarīgākā atšķirība, finiša vieta atšķiras no starta vietas un tā izvietota Turaidas kalnā.

Tikmēr MTB braucējiem trase vedīs pa Gaujas Nacionālā parkā izveidotu trasi. Tā solās būt visu laiku interesantākā “Filter” kausa vēsturē trasē iekļauts arī izteikti stāvs kāpums, kura stāvuma pakāpe pārsniegs 20 procentus. Kopējais trases garums – 10 kilometri.

Reģistrācijas centrs pie Gūtmaņu alas tiks atvērts pulksten 16:30. MTB braucēji trasē varēs doties no pulksten 17:30 – 17:45. Šosejas riteņbraukšanas starts tikmēr ilgs no pulksten 18:00 – 19:30. Dalībnieki trasē dosies ik pēc 30 sekundēm. Jāizceļ, ka MTB braucējiem šis būs sezonas noslēdzošais posms.

Kopvērtējumā pēc trijiem posmiem līderis šosejas riteņbraukšanas absolūtajā vērtējumā ir Artis Roze, kuram seko Niklāvs Boļšis un Andris Balodis. Dāmām līdere ir Latvijas čempione Dana Rožlapa, bet junioriem Kristiāns Belohvoščiks. MTB riteņbraukšanā tikmēr līdera godā atrodas Kaspars Kipurs, bet starp dāmām vadībā ir Zane Ķelpe.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew