Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku pirmos startus aizvadījuši šosejas riteņbraucēji. Puišu konkurencē 10 kilometru individuālajā braucienā visaugstāk no Latvijas sportistiem ierindojās Matīss Kaļveršs, kuram 36. vieta 90 sportistu konkurencē. Meiteņu sacensībās Kitijai Siltumēnai 41. pozīcija.

Eiropas Jaunatnes Olimpiādes šosejas riteņbraukšanas sacensībās katru valsti var pārstāvēt pa trijiem puišiem un meitenēm. Latvijas godu prestižajā velo notikumā devušies aizstāvēt – Matīss Kaļveršs (“Belo CP/ RRS”), Toms Ustups, Mārtiņš Maslovs, Kitija Siltumēna (visi “RRS/ Purvciems”), Laura Belohvoščika (“Belo CP/ RRS”) un Marta Petkus (RK “Liepāja”/ Dobeles sporta skola).

Otrdien tika aizvadītas individuālā brauciena sacensības. Gan puiši, gan arī meitenes veica 10 kilometru garu distanci. Sacensību trase bija ļoti ātra. Sportistu lielākais pārbaudījums bija spēcīgais karstums.

Puišu sacensībās piedalījās 90 sportisti. Visātrāko laiku sasniegt izdevās Igaunijas riteņbraucējam Madis Mihkelam, kurš trasi veica pēc 13 minūtēm un 10 sekundēm. Otro vietu ieguva Dario Igors Belleta no Itālija, kurš mūsu ziemeļu kaimiņam zaudēja 5,9 sekundes. Bronzas medaļu ieguva Krievijas riteņbraucējs Konstantīns Aladašvilī.

No Latvijas sportistiem visaugstāk ierindojās Latvijas čempions Matīss Kaļveršs, kurš finišēja pēc 14 minūtēm un 19 sekundēm. Tas deva 36. vietu, 1 minūti un 8 sekundes aiz uzvarētāja. 53. vieta Mārtiņam Maslovam (14:38), kamēr Toms Ustups ieņēma 55. vietu (14:39).

Meiteņu sacensībās piedalījās 75 sportistes. Uzvarēja Zoe Bakštede no Lielbritānijas, kuras laiks – 14 minūtes un 35 sekundes. 19 sekundes viņai zaudēja un otro vietu ieguva Aļona Ivančenko no Krievijas, kamēr labāko trijnieku noslēdza igauniete Laura Lizete Sandersa.

Kitija Siltumēna sasniedza 41. labāko laiku (17 minūtes un 2 sekundes). Uzvarētājai viņa zaudēja 2 minūtes un 27 sekundes. 43. vieta Laurai Belohvoščikai (+00:02:28), bet Martai Petkus 50. vieta (+00:02:53).

Grupas brauciena sacensības gan meitenēm, gan zēniem tiks aizvadītas ceturtdien.