Sidebar

Trešdien, 7. augustā, Biķernieku kompleksajā sporta bāzē no pulksten 16:00 norisināsies Latvijas lielākā jaunatnes šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāla “Cerību kauss” piektais posms. Tajā riteņbraucēji sacentīsies aizraujošajā kritēriju braucienā pa 1,7 kilometru garo apli. Foto: Kaspars Suškevičs.

“Cerību kauss” šosejas riteņbraukšanā šajā sezonā norisinās sešos posmos dažādos Latvijas reģionos. Līdz šim aizvadīti četri posmi, kas norisinājušies: Dobelē, Cēsīs, Kuldīgā un Rīgā. Katras no aizvadītajām sacensībām izcēlušās ar savu “odziņu”. Iezīmējušies arī favorīti uz uzvaru kopvērtējumā kā individuālajā, tā arī komandu vērtējumā.

Trešdien jau otro reizi sezonā, pateicoties Ceļu satiksmes drošības direkcijas atbalstam,   “Cerību kausa” dalībnieki spēkiem mērosies Biķernieku kompleksajā sporta bāzē. Ja jūnija vidū šeit notika grupas brauciena sacensības, tad šonedēļ gaidāmas vēl dinamiskākās un līdzjutējiem aizaujošākās kritērija sacensības.

Organizatori sacensības rīkos pa 1,7 kilometru garo apli, kas ļaus saglabāt ļoti augstu intensitāti visas distances laikā. Pie tam, trase vedīs pretējā virzienā kā ierasts. Ja D grupā puišiem, kā arī D un C grupā meitenēm uzvarētājs tiks noteikts ar vienu finišu distances beigās, tad pārējos braucienos katrā aplī riteņbraucēji sacentīsies par starpfinišu punktiem. Nepāra apļos uzvarētājs saņems 1 punktu, bet pāru apļos uzvarētājs tiks pie 5, otrās vietas ieguvējs pie 3, trešās vietas pie 2, bet ceturtās pozīcijas īpašnieks pie1 punkta. Finišā punkti tiks summēti.

Kā pirmie sacensības pulksten 16:00  uzsāks D grupas zēnu, kā arī D un C grupu meiteņu sportisti, veicot 13,6 kilometru garu distanci, kas sadalīta astoņos apļos. Pulksten 16:30 sekos B grupas jauniešu meiteņu sacensības. Jaunietēm arī jāveic 13,6 kilometri. Ļoti spraigas sacensības solās būt C grupā puišiem, kuri savas sacensības uzsāks pulksten 17:00. Šeit tiks veikta 12 apļu, jeb 20,4 kilometru gara distance.

“Cerību kausa” 5. posmu pulksten 17:40 noslēgs B grupas jauniešu un A grupas junioru meiteņu sacensības. Šajā braucienā riteņbraucēji veiks 14 apļus, jeb nepilnu 25 kilometru garu distanci. Pēc finiša gaidāma posma apbalvošana. Īpašas balvas jaunajiem braucējiem sarūpējuši mūsu elites šosejas riteņbraucēji – Toms Skujiņš un Andris Vosekalns.

Pulksten 14:00 turpat Biķernieku trasē norisināsies LRF un “Riteņvasara” kopīgi rīkotās bērnu velo sacensības, bet pulksten 19:00 “Elkor – Giant” Latvijas kausa 15. posmu – “Biķernieku trases lielās balvas 2. sacensības” aizvadīs junioru, elites un amatieru riteņbraucēji.

“Cerību kausa” kopvērtējumā B grupā jauniešiem līderis ir Mārtiņš Maslovs, C grupā pārliecinoši vadībā ir Artūrs Nummurs, bet D grupā dzeltenais līdera krekliņš ir Georga Tjumina rīcībā (visi “RRS/ Purvciems”). A grupā juniorēm līdere ir Eva Elīza Leikarte (Smiltenes BJSS/ Velolifestyle), B grupā jaunietēm Laura Belohvoščika (“Belo CP/ RRS”), C grupā meitenēm Klinta Zvejniece (Smiltenes BJSS/ Velolifestyle), bet D grupā meitenēm pirmā vieta Līvai Šlosbergai (“Belo CP/ RRS”).

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew