Piektdien Nīderlandes pilsētā Alkmārā notiekošajā Eiropas čempionātā šosejas riteņbraukšanā junioru puišu grupas brauciena sacensībās visaugstāk no Latvijas sportistiem ierindojās Roberts Andersons, kurš izcīnīja 20. vietu.

Eiropas čempionātā šosejas riteņbraukšanā piektdien sākās grupas brauciena sacensības. Uz starta izgāja junioru puišu un junioru meiteņu grupu sportisti. Dalībnieku vidū bija arī kopumā astoņi Latvijas riteņbraucēji.

Puišu konkurencē mūsu valsts godu aizstāvēja seši sportisti – Pauls Rubenis, Daniels Kažis, Roberts Andersons, Alekss Krasts, Kristiāns Belohvoščiks un Bruno Mārtiņš Binovskis. Kopumā startēja 160 riteņbraucēji, kuriem bija jāveic 115 kilometru gara distance, kas bija sadalīta 10 apļos. Trasē nebija vērā ņemamu kāpumu, tomēr tā bija ļoti tehniski sarežģīta. Distancē bija gan neskaitāmi asi pagriezieni un līkumi, samērā šauri ceļi un vairāki bruģa sektori.

Temps jau no pirmajiem kilometriem bija ļoti augsts, kas neļāva izveidoties dienas atrāvienam. Mūsu puiši centās turēties priekšējā daļā. Katrā aplī vairākas reizes grupa dalījās. Virkne sportistu zaudēja kontaktu no konkurentiem un bija spiesti izstāties.

Distances otrajā daļā visaugstāk no mūsu sportistiem atradās Roberts Andersons un Kristiāns Belohvoščiks, kuri brauca 30 sportistu lielā grupiņā, kas centās panākt astoņu braucēju lielu atrāvienu. Vienatnē pie atrāviena nesekmīgi centās Kristiāns, kurš vēlāk tika panākts.

Spraigā cīņā beigās iegūto pārsvaru vienatnē spēja nosargāt ukraiņu sportists Andrijs Ponomars, kurš kļuva par jauno Eiropas čempionu. Trasē viņš pavadīja 2 stundas 32 minūtes un 37 sekundes. 21 sekundi viņam zaudēja un sudraba medaļu ieguva Vācijas pārstāvis Mauriciuss Baleršteds. Tikmēr trešais bija itālietis Andrea Pičolo (+00:00:21).

No Latvijas puišiem, aizvadot pirmo gadu junioru grupā, visaugstāk ierindojās Roberts Andersons. Rīdzinieks, kurš mācās Murjāņu sporta ģimnāzijā, izcīnīja 20. vietu. Roberts finišēja grupā, kas uzvarētājam zaudēja 43 sekundes. 40. vietā sacensības noslēdza Kristiāns Belohvoščiks (+00:03:53), 56. bija Daniels Kažis, bet 66. Alekss Krasts (abi +00:07:41). Pauls Rubenis un Bruno Mārtiņš Binovskis bija spiesti izstāties.

Junioru meitenes tikmēr sacentās 69 kilometru garajā distancē (6 apļi). Sacensībās dubultuzvaru guva mājinieces ar Ilsi Pluimersu priekšgalā. No Latvijas meitenēm finišu sasniedza Līna Svarinska, kura finišēja 67. vietā. Santa Sanija Jurgena distances laikā no sacensībām bija spiesta izstāties.

Sestdien Eiropas čempionātā no Latvijas sportistiem startēs U23 vīri – Mārtiņš Pluto un Kristes Ansons. Abiem priekšā 138 kilometru gara distance

Latvijas sportistu starti Eiropas čempionātā šosejas riteņbraukšanā:

10.08. 10:00, U23 vīriešu individuālais brauciens, Mārtiņš Pluto, Kristers Ansons

11.08. 12:30, Elites vīriešu grupas brauciens, Emīls Liepiņš, Toms Skujiņš, Krists Neilands, Aleksejs Saramotins, Māris Bogdanovičs