Sidebar

Svētdien Nīderlandes pilsētā Alkmārā pulksten 12:30 pēc Latvijas laika tiks dots starts Eiropas čempionāta šosejas riteņbraukšanā grupas brauciena sacensībām elites vīriem. Spēcīgajā konkurencē par augstu vietu gatavi cīnīties Latvijas izlases ar kapteini Emīlu Liepiņu priekšgalā.Foto: Huntlycaptures.

Šajās dienās Nīderlandes pilsētu Alkmāru piemeklējušas īpaši spēcīgas vēja brāzmas, kas sestdien pārsniedza pat 25 metrus sekundē. Tieši spēcīgais vējš būs viens galvenajiem faktoriem Eiropas čempionāta šosejas riteņbraukšanā grupas brauciena sacensībās elites vīriem.

Elites vīriem sacensību ievaddaļā plānots veikt 46 kilometru garu ievadapli, kas galvenokārt vedīs tieši pa klajumu. Ja vēja brāzmas būs pārāk spēcīgas, rīkotāji un sacensību komisārs var pieņemt lēmumu visas sacensības aizvadīt 11,5 kilometru garajā pamataplī, kur par godalgām iepriekšējās dienas sacentās junioru un U23 grupas sportisti, kā arī elites sievietes.

Tikmēr, ja sacensības norisināsies pēc sākotnējā plāna, tieši ievadaplis var kļūt par vienu no atslēgas vietām sacensību laikā. Tāda riteņbraukšanas lielvalsts kā Belģija, kurai nav viena izteikti spēcīga sprintera, tieši spēcīgajā vējā centīsies sadalīt grupu, lai no tās atkristu kāds no galvenajiem favorītiem cīņā par uzvaru grupas finiša sprinta gadījumā. Pats pamataplis ir vairāk līdzīgs kritērija aplim, kur lielā grupa sadalīsies vēl mazākās grupiņās.

Noteikti sacensību intensitātes paaugstināšanu veicinās tas, ka trases garums, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, ir krietni īsāks. Šogad tie būs 172,6 kilometri. Skaidrs, ka netiks pieļauts dienas atrāviens ar vairāk kā 10 minūšu pārsvaru. Pamataplis tehniski būs viens no sarežģītākajiem kāds jebkad bijis Eiropas vai pasaules čempionātos. Lai arī tajā nav nopietnu kāpumu, tomēr lielais bruģa posms, ļoti asie līkumi, pagriezieni un šaurie ceļi, veicinās grupas sadalīšanos. Lai cerētu uz labu rezultātu finišā, sportistiem jāturas pēc iespējas tuvāk grupas priekšai.

Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, vēl spēcīgāks elites vīru grupā kļuvis dalībnieku sastāvu. Itālijas izlases līderis būs nesen kā ar “Cofidis” komandu līgumu noslēgušais Elia Viviani. Mājinieku cerības attaisnot centīsies Dilans Grūnevegens, briti cer uz pieredzējušo Marku Kavendišs. To, ka  pulveris vēl nav sauss centīsies apliecināt norvēģis Aleksanders Kristofs. Ikvienam būs jārēķinās arī ar Vācijas čempionu Paskālu Akermanu. Tikmēr vēl viena riteņbraukšanas lielvalsts – Francija – grupas finiša sprinta gadījumā visas cerības liks uz Arno Demāru, bet īru godu aizstāvēs vēl viens pasaules slavu ieguvušais sprinteris – Sems Benets. Ļoti spēcīgi solās būt arī beļģi un dāņi, kuru braucēji uz lielās grupas finiša spurtu tik ļoti necer.

Pēc ilgiem gadiem vienkopus spēcīgākajā sastāvā startēs Latvijas izlase. Mūsu komandas kapteinis būs Emīls Liepiņš, kurš nesen atgriezies no augstkalnes nometnes. Dobelnieks jūtas labi un ir gatavs darīt visu iespējamo, lai cerētu uz labu rezultātu finišā. Emīla pluss tik trakā trasē, kāda būs jāveic Alkmārā, ir bezbailīgums un māka iet uz riska robežas. Arī pārējā komanda ir ļoti spēcīga. Grupas finiša sprinta gadījumā Emīlu līdz priekšai izvest būs gatavi – Krists Neilands, Toms Skujiņš, Aleksejs Saramotins un Māris Bogdanovičs. Vienlaikus, katrs no šiem vīriem pats ir gatavs uzņemties iniciatīvu, ja situācija to prasīs.

Sacensības tiešraidē būs iespējams vērot kanālā “Eurosport2”.

Latvijas sportistu starti Eiropas čempionātā šosejas riteņbraukšanā:

11.08. 12:30, Elites vīriešu grupas brauciens, Emīls Liepiņš, Toms Skujiņš, Krists Neilands, Aleksejs Saramotins, Māris Bogdanovičs

Latvijas izlases sastāvs Eiropas čempionātā šosejas riteņbraukšanā:

Elite:

Emīls Liepiņš, 1992., Wallonie Bruxelles cycling team, Dobele

Toms Skujiņš, 1991., Trek – Segafredo, Carnikava

Krists Neilands, 1994., Israel Cycling academy, Kuldīga

Aleksejs Saramotins, 1982., Interpro Cycling academy, Rīga

Māris Bogdanovičs, 1991., Interpro Cycling academy, Dobele

U23:

Kristers Ansons, 1999., Amore&Vita – Prodir, Talsi

Mārtiņš Pluto, 1997., Monkey Town, Rīga

Juniori:

Pauls Rubenis, 2001., RRS/ Purvciems, Rīga

Alekss Krasts, 2001., MSĢ/ Ogre/ RRS, Ogre

Daniels Kažis, 2001., RRS Vecmilgrāvis, Rīga

Roberts Andersons, 2002., RRS Grīva/ MSĢ, Rīga

Bruno Mārtiņš Binovskis, 2002., RRS/ Alfa, Rīga

Kristiāns Belohvoščiks, 2002., RRS/ Belo CP, Rīga

Līna Svarinska, 2001., RRS/Belo CP, Rīga

Santa Sanija Jurgena, 2001., Dobeles dzirnavnieks FeelFree/ Ķekavas NSS, Ķekava

Pieaugušo izlases galvenais treneris – Toms Flaksis

Meiteņu izlases galvenais treneris – Raivis Belohvoščiks

Menedžeris – Armands Bēcis

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew