Sidebar

Lieliskos laika apstākļos Biķernieku trasē, Rīgā trešdien aizvadīts “Cerību kausa” izcīņas piektais no sešiem posmiem. C grupā zēniem piekto uzvaru sezonā izcīnīja “RRS/ Purvciems” sportists Artūrs Nummurs, kurš tādējādi nodrošinājis uzvaru kopvērtējumā. Citās grupās uzvarēja – Toms Ustups, Marta Petkus, Madara Āboma, Klinta Zvejniece, Alvils Pētersons un Laura Klismete. Foto: Kaspars Suškevičs. 

Latvijas lielākā jaunatnes riteņbraukšanas sacensību seriāla  “Cerību kauss” sezona pamazām tuvojas savai kulminācijai. Trešdien lieliskos laika apstākļos sezonas piekto posmu uzņēma velo saimei draudzīgā Biķernieku trase, Rīgā. Šeit jaunie šosejas riteņbraucēji “Cerību kausa” izcīņā sacentās jau otro reizi šosezon.

Ja jūnijā riteņbraucēji spēkiem mērojās grupas braucienā, tad šajā reizē notika aizraujošās kritērija sacensības. Apļa garums sasniedza 1,7 kilometrus. Atkarībā no vecuma grupas, tika veikti no 8 -12 apļiem. Interesanti, ka trase veda pretējā virzienā ierastajai. Ņemot vērā, ka sezonā tiek vērtēti pieci labākie no sešiem posmiem, labākajiem sportistiem bija iespēja nodrošināt uzvaras kopvērtējumā.

B grupā jauniešiem sportisti veica 12 apļus. Katrs no tiem bija spraigs, jo starpfinišos braucēji sacentās par noteiktu skaitu punktu. Pirmajos apļos vadībā izvirzījās Toms Ustups, kuram sekoja komandas biedrs Mārtiņš Maslovs. Punktus ražīgi vāca arī – Kristaps Malnačs, Rihards Reinfelds, Mārcis Andrejs Teriņš un Matīss Kaļveršs. Nevienam no braucējiem gan neizdevās iegūt lielu pārsvaru. Neitrālo apli tehnisku problēmu dēļ bija spiests izmantot Toms Ustups, kurš pēdējā aplī devās kā līderis.

Jautājumus par uzvarētāja liktenis Toms nodzēsa pats, jo uzvarēja arī lielajā finišā. Kopumā viņam 24 punkti. Otro vietu ar 18 punktiem ieguva vēl viens “RRS/ Purvciems” pārstāvis Mārtiņš Malsovs, bet trešais bija Ķekavas novada sporta skolas riteņbraucējs Rihards Reinfelds. Viņam 9 punkti. Sešiniekā iekļuva arī Kristaps Malnačs, Matīss Kaļveršs un Mārcis Andrejs Teriņš.

Kopvērtējumā līdera godu saglabā Maslovs, kurš par 16 punktiem apsteidz Kaļveršu. Trešais jau ir Ustups, kurš izlaida vienu posmu. Tomam 67 punkti.

C grupā zēniem 12 apļu distancē jau sacensību pirmajā daļā no visiem vienatnē atrāvās kopvērtējuma līderis Artūrs Nummurs. “RRS/ Purvciems” sportists uzvarēja visos atlikušajos starpfinišos un lielo grupu panāca par apli. Finišā Artūram 40 punkti. Daudz sīvāka cīņa notika par abām atlikušajām vietām uz goda pjedestāla.

 Ļoti stabili punktus vāca un noslēgumā otro vietu izcīnīja kuldīdznieks Gusts Lapiņš. Viņam 16 punkti. Tikmēr trešā vieta “RRS/ Dzirciems” sportistam Krišjānim Justam Ratniekam. Šajā grupā pirmo trīs vietu ieguvējiem balvas sarūpēja Latvijas profesionālais riteņbraucējs Toms Skujiņš. Kopvērtējumā uzvaru jau nodrošinājis trenera Jāņa Krišlauka audzēknis Artūrs Nummurs. Otrais tikmēr ir Gusts Lapiņš, no kura par 5 punktiem atpaliek Lavrs Sipovičs.

Pirmo reizi “Cerību kausā” tika rīkots atsevišķs meiteņu brauciens jaunietēm un juniorēm. Meitenes veica astoņu apļu distanci. Sākuma daļā visnaskāk punktus vāca A grupas juniore Madara Āboma no Dobeles. Viņai tuvākā sekotāja bija jauniešu grupā startējošā Laura Belohvoščika, kā arī smilteniete Eva Elīza Leikarte.

Tomēr trases otrajā daļā solo atrāviens padevās RK “Liepāja” sportistei Martai Petkus. Trenera Jura Vilmaņa audzēkne ieguva vērtīgu pārsvaru un uzvarēja gan lielajā, gan mazajā starpfinišā. Finišā viņai pārliecinoša pirmā vieta un triumfs arī kritērijā. Marta nopelnīja 17 punktus. Otrā starp jaunietēm bija “Belo CP/ RRS” sportiste Laura Belohvoščika (16 punkti), bet trešā “RRS/ Purvciems” pārstāve Kitija Siltumēna (8 punkti). Kopvērtējumā B grupā līderes godu saglabā Belohvoščika, kurai 10 punktus zaudē Petkus, bet vēl 4 punktus tālāk atrodas Siltumēna.

Junioru meiteņu grupā posmā uzvarēja Madara Āboma, otrā bija Eva Elīza Leikarte, bet trešā Nadīna Kučere. Kopvērtējumā pirmo vietu pirms pēdējā posma saglabā Leikarte.

D grupas zēni un meitenes, kā arī C grupas meitenes sacentās astoņu apļu distancē ar vienu finišu. Lai arī distances laikā sekoja atraušanās mēģinājumi, tostarp no kopvērtējuma līdera Georga Tjumina, tomēr uzvarētājs izšķīrās grupas finiša spurtā. D grupā zēniem un braucienā kopumā uzvarēja Alvils Pētersons no “RRS/ Dzirciems” komandas. Viņš trasi veica pēc 24 minūtēm un 18 sekundēm. Otro vietu ar tādu pat laiku ieguva Baldones riteņbraukšanas nodaļas audzēknis Toms Daniels Baumerts, kamēr trešais bija Helvijs Kancers (“Belo CP/ RRS”). Kopvērtējumā  līdera kreklu saglabā Georgs Tjumins, kurš šajā posmā bija astotais. Pirms Smiltenes posma no viņa tikai par 6 punktiem atpaliek Helvijs Kancers. Trešais ir Alvils Pētersons.

C grupā meitenēm sīvā cīņā uzvaru svinēja Klinta Zvejniece no “Velolifestyle/ Smiltenes BJSS”. Otro vietu ieguva dobelniece Adelīna Jefimova, bet trešo “RRS/ Alfa” sportiste Rūta Zibena. Kopvērtējumā pārliecinošu vadību saglabā Zvejniece.

Tikmēr D grupā meitenēm uzvaru izcīnīja “Belo CP/ RRS” jaunā sportiste Laura Klismete. Otrā vieta Amandai Kozlovskai no “RRS/ Dzirciems”, bet trijnieku noslēdza kopvērtējuma līdere Līva Šlosberga (“Belo CP/ RRS”). Kopvērtējumā Šlosbergas pārsvars pār otrajā vietā esošo Klismeti ir tikai 1 punkts.

“Cerību kausa” sezona noslēgsies 15. septembrī, kad pēc15 gadu pārtraukuma tiks atjaunots leģendārais “Smiltenes kauss”. Sportisti šeit sacentīsies grupas braucienā pa 3 kilometru garo apli. Katrā aplī iekļauts 400 metru garš bruģa posms. Pēc pēdējā posma turpat Smiltenē notiks arī sezonas kopvērtējuma apbalvošana.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew