Sidebar

Svētdien, 11. augustā, Cēsīs – sporta kompleksā “Žagarkalns”, aizvadīts LRF 1. kategorijas sacensību VIVUS.lv MTB Maratons 6. posms un 13. Cēsu Velomaratons. Kalnu divriteņu braucēji sacentās HRX maratona, Latvijas Valsts Meži pusmaratona un Baltais pusaudžu distancēs. Foto: Agnis Melderis. Informāciju sagtavoja: Monvīds Pālens. 

Cēsu Velomaratons savu mājvietu atradis Cīrulīšu apkārtnē, kur interesantais reljefs un dabas daudzveidība ļauj izveidot vizuāli baudāmus, tehniski sarežģītus un sportisko intrigu rosinošus distanču maršrutus, kuros sacīkstes dalībniekiem ir iespējams iepazīt un novērtēt Gaujas senlejas attīstību no leduslaikmeta līdz mūsdienām. Jau ierodoties Žagarkalnā klātesošo skatam paveras elpu aizraujoša ainava, kas atgādina pastkarti no Alpiem.

Kā tas ierasts VIVUS.lv MTB maratonā, tad pirmie uz starta stājas HRX maratona distances sportisti, kuriem jāpieveic 53 kilometri un ap 1000 augstuma metriem. Žagarkalna pakājē izvietotajos starta koridoros vietas ieņem vairāki simti dalībnieku. Jau virsotnē viņus sagaida izaicinājums - CAT aktīvākā braucēja starpfinišs, kuru pirmais sasniedza CAT aktīvākā braucēja ieskaites un HRX maratona distances līderis Oskars Muižnieks (DTG-MySport). Kā vēlāk pēc finiša Oskars Muižnieks atzina, tad, šodien, viņu komndas stratēģija bija - mēģināt izkārtot uzvaru Laurim Purniņam, bet konkurentiem ļoti veiksmīgi izdevās jaukt kārtis un sacīkstes gaitā šo plānu DTG-MySport pārstāvjiem nācās mainīt.

Iniciatīvu uzņēmās pats Oskars Muižnieks, kurš kāpināja tempu un aizbrauca no pārējiem, tādejādi izcīnot savu sesto uzvaru šogad VIVUS.lv MTB Maratonā un priekšlaicīgi nodrošinot HRX Maratona distances čempiona titulu 2019. gadā. Lielisku sniegumu Cēsīs nodemonstrē Dmitrijs Sorokins (ZZK) un Kārlis Baltacis (Patria Bottecchia), kuriem ir pa spēkam izcīnīt atlikušās vietas uz goda pjedestāla. Dāmu ieskaitē, HRX Maratona distances līderes Leldes Ardavas (Veloprofs – VW Komerctransports) prombūtne, paver iespēju pārējām dalībniecēm pacīnīties par vietu uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena. To lieliski izmanto Leldes Ardavas komandas biedrene Lāsma Ozola, kura aiz sevis atstāj Anitu Antoni (Baldones velokomanda) un Beati Kovgeri (Veloprofs – VW Komerctransports).

HRX maratona distance (vīri)

vieta

vārds, uzvārds

komanda

1.

Oskars Muižnieks

DTG-MySport

2.

Dmitrijs Sorokins

ZZK

3.

Kārlis Baltacis

Patria Bottecchia

HRX maratona distance (dāmas)

vieta

vārds, uzvārds

komanda

1.

Lāsma Ozola

Veloprofs - VW Komerctransports

2.

Anita Antone

Baldones velokomanda

3.

Beate Kovgere

Veloprofs - VW Komerctransports

 

Latvijas Valsts Meži pusmaratona distancē dalībniekiem jāpievar 30 kilometri un ap 500 augstuma metriem. Daudzskaitlīgā braucēju peletona aste no Žagarkalna pakājē izvietotās starta līnijas virsotni sasniedz tikai pēc sešām minūtēm. Tālāk jau intriģējošas cīņas Cīrulīšu takās un celiņos, kur savu klasi nodemonstrē Arvo Godiņš, kurš pārliecinoši finišē pirmais. Cīņā par otro vietu veiklāks izrādās Zigmārs Zučiks (Pulsaar), kurš pārspēj Mareku Balodi (ZZK). Dāmu ieskaitē vietu sadalījums uz goda pjedestāla tieši tāds pats, kā iepriekšējā Smiltenes posmā. Uzvar Santa Sanija Jurgena (Dobeles dzirnavnieks/FeelFree), tad Madara Fūrmane (Dako Ziemeļvidzeme) un Renāte Rodionova (Carnikava).

O'Learys sprinta izaicinājumā starp HRX maratona un Latvijas Valsts Meži pusmaratona dalībniekiem triumfēja Dmitrijs Sorokins (ZZK) un Santa Sanija Jurgena (Dobeles Dzirnavnieks/FeelFree).

Latvijas Valsts Meži pusmaratona distance (vīri)

 

vieta

vārds, uzvārds

komanda

1.

Arvo Godiņš

ZZK

2.

Zigmārs Zučiks

Pulsaar

3.

Mareks Balodis

ZZK

       

Latvijas Valsts Meži pusmaratona distance (dāmas)

 

vieta

vārds, uzvārds

komanda

1.

Santa Sanija Jurgena

Dobeles dzirnavnieks/FeelFree

2.

Madara Fūrmane

Dako Ziemeļvidzeme

3.

Renāte Rodionova

Carnikava

       

Cēsīs savu debiju Latvijā piedzīvoja eMTB disciplīna, kurā sportisti startē ar UCI noteikumiem atbilstošiem MTB velosipēdiem, kas aprīkoti ar elektrisko asistentu. Par uzvarētājiem šajā – īpašajā nominācijā kļuva Armands Pivors (Ogre) un Karlīna Skrastiņa (ĀdažiVelo)

Nākamais VIVUS.lv MTB Maratons sacensību posms norisināsies 7. septembrī Apē (LV) / Vastse Roosa (EE), kura laikā dalībnieki vairākkārt šķērsos Latvijas un Igaunijas robežu, lai turpinātu rakstīt un veidot leģendu par Latvijā vienīgo MTB 100 kilometru sacīksti.

VIVUS.lv MTB Maratons ir Normāls MTB maratons Latvijas un Igaunijas mežos, kas piedāvā dalībniekiem iespēju būt dabā maratona vai pusmaratona distances garumā jau 13 gadus. Šogad VIVUS.lv MTB Maratons tiek aizvadīts 7. posmos dažādās pilsētās Latvijā un Igaunijā. Lielākā sportiskā intriga ir “HRX Maratona distancē”, kur savas cīņas aizvada elites līmeņa velosportisti. Viskuplāk pārstāvēta ir “Latvijas Valsts Meži pusmaratona distance”, kur savus dueļus realizē kalnu riteņbraukšanas uzlecošās zvaigznes un MTB entuziasti. Jaunākajām atvasēm, atbilstoši savai vecuma grupai, ir iespēja būt dabā “Baltais pusaudžu distances” vai “Cido bērnu brauciena” garumā.

VIVUS.lv MTB Maratons 2019. gadā turpinās

  1. septembrī – MTB 100 - Apē (LV) / Vastse Roosa (EE)

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew