Sidebar

Norvēģijā sācies Arktikas daudzdienu velobrauciens (UCI HC kategorija). Pirmajā posmā “Israel Cycling academy” komandas  Latvijas šosejas riteņbraucējs Krists Neilands finišēja vadošajā grupā un izcīnīja piekto vietu, kamēr Emīls Liepiņš ierindojās 70. pozīcijā. Foto: Agnis Melderis.

7. Arktikas velobraucienā, kas drēgnos laika apstākļos ceturtdien sākās Norvēģijā, iekļauti četri etapi. Pirmajā no tiem sportisti veica 181 kilometra garo distanci ar virkni dažāda garuma un stāvuma kāpumiem. Distances laikā peletons sadalījās. Beigu daļā vadībā atradās 30 braucēju liela grupiņa, kurā bija arī Krists Neilands.

Latvijas braucējs demonstrēja aktīvu sniegumu, iegūstot arī vērtīgus punktus starpfinišā. Uzvarētāja liktenis gan noskaidrojās finiša spurtā. Krists atradās labā pozīcijā cīņā par vietu labāko sešiniekā.

Uzvaru etapā ļoti pārliecinoši svinēja jaunā riteņbraukšanas zvaigzne Metjū Van der Pūls, kurš konkurentiem variantus nedeva. Trasē holandietis pavadīja 3 stundas 45 minūtes un 14 sekundes. Otrais ar tādu pat laiku bija Denijs Van Popels (“Jumbo Visma”), bet trijnieku noslēdza itālietis Andreā Paskualons (“Wanty – Gobert”).

Krists Neilands finišēja piektajā vietā ar tādu pat laiku kā uzvarētājam. Kuldīdznieks bija vienīgais no savas komandas, kurš finišēja līderu grupā. Otrs mūsu sportists šajās sacensībās Emīls Liepiņš finišēja lielajā sekotāju grupā, 16 minūtes un 44 sekundes aiz vadošajiem braucējiem. Emīls šajā etapā klasificēts 70. vietā.

Velobrauciens turpināsies piektdien, kad tiks veikts 164 kilometru garais otrais etaps.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew