Sidebar

Piektdien Norvēģijas ziemeļu reģionā aizvadīts UCI HC kategorijas daudzdienu velobrauciena – Arktikas tūres – otrais posms. Septīto vietu tajā izcīnīja Emīls Liepiņš. Tikmēr kopvērtējumā pēc diviem etapiem septītais ir Krists Neilands.

Arktikas tūre, kurā startē arī divi Latvijas elites izlases šosejas riteņbraucēji – Krists Neilands un Emīls Liepiņš, piektdien turpinājās ar 164 kilometru garo otro posmu. Distancē tika iekļauti virkne salīdzinoši nelielu kāpumu. Tas par uzvaru ļāva cīnīties arī sprinteriem, tostarp Emīlam Liepiņam.

Trases pirmajā daļā izveidojās dienas atrāviens, kas pilnībā tika likvidēts tikai 5 kilometrus pirms finiša. Mirkli vēlāk sekoja starpfinišs, kurā sevi apliecināja Krists Neilands, kurš pēc komandas biedra Toma van Asbroka palīdzības, finišēja otrajā vietā un tika pie bonusa sekundēm cīņā par kopvērtējumu. Mirkli vēlāk Krists atgriezās grupā.

Uzvarētāja liktenis izšķīrās lielās grupas finiša spurtā. Peletona priekšgalā arī mūsu vadošais sprinteris Emīls Liepiņš, ar kuru kopā gan nebija viņa komandas biedru. Līdz finiša taisnei dobelnieks bija izkarojis vietu labāko desmitniekā. Finišā Emīlam septītā vieta ar tādu pat laiku kā uzvarētājam Brjanam Kokāram. Vadošā grupa distanci veica pēc 3 stundām 31 minūtes un 11 sekundēm. Otro vietu ieguva kopvērtējuma līderis Metjū van der Pūls, bet trešā vieta Kristofam Laportem.

Krists Neilands finišēja vadošajā grupā ar tādu pat laiku kā uzvarētājam. Mūsu sportists tika ierindots 57. vietā. Kopvērtējumā Krists pakāpies uz 7. vietu, 13 sekundes aiz van der Pūla. Emīls Liepiņš tikmēr ieņem 45. pozīciju (+00:17:00).

Velobrauciens turpināsies sestdien ar 176 kilometru garo trešo posmu.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew