Sidebar

Trešdien “Israel Cycling academy” komandas Latvijas šosejas riteņbraucējs Krists Neilands finišēja piektajā vietā Dānijas daudzdienu velobrauciena (UCI HC kategorija) 1. posmā. Velobraucienā iekļauti kopumā pieci etapi. Foto: Israel Cycling academy komandas arhīvs.

Pēc sekmīgi aizvadītā Arkitkas velobrauciena, kurā tika izcīnīta trešā vieta, Krists Neilands “Israel Cycling academy” komandas sastāvā otro gadu pēc kārtas startē Dānijas daudzdienu velobraucienā, kam tāpat kā Arktikas tūrei piešķirta UCI HC kategorija. Lai arī Dānija nav kalnu valsts, vairākos posmos iekļauti gan nopietni pauguri, kuros iespējams sevi būs apliecināt arī kuldīdzniekam.

Sacensībās startē kopumā 20 komandas, tostarp trīs pasaules tūres vienības - “Lotto Soudal”, “Sunweb” un “Jumbo Visma”. Spēcīgā sastāvā ir arī Dānijas Nacionālā vienība, kā arī virkne pro kontinentālo un kontinentālo vienību. Velobraucienā iekļauti pieci posmi, no kuriem otrais būs individuālais brauciens.

Pirmajā etapā tika veikta 169,7 kilometru gara distance ar virkni pauguriem tās laikā. Beigu daļā 120 tūrē startējošie dalībnieki veica 3 apļus ar vienu izteiktāku kāpumu katrā no tiem. Distances sākuma daļā izveidojās septiņu braucēju liels atrāviens. Tajā ne Neilands, ne kāds cits no favorītiem neietilpa. Mūsu sportists ar komandas biedriem atradās lielās grupas pirmajā pusē. Sākotnējais atrāviens tika noķerts jau 45 kilometrus pirms finiša. Drīz vien sekoja nākamie bēgšanas mēģinājumi, tomēr arī tie nebija sekmīgi.

Īstā cīņa par uzvaru sākās pēdējā mazā apļa kāpumā. Lieliski kāpumu iesāka “Israel Cycling academy” vienības sportisti. Komandas biedra lielisko darbu pārņēma Neilands, kurš kāpumā kurināja ļoti augstu tempu. Tas izveidoja septiņu braucēju lielu līderu grupiņu. Ar Kristu kopā bija arī galvenais favorīts uz uzvaru tūres kopvērtējumā Tīšs Benots, Norvēģijas čempions Amunds Jansens un dānis Mads Šmits.

Līderu grupu peletons līdz finišam tā arī nepanāca, kaut gan pārsvars bija vien ap 3 – 5 sekundēm. Sākoties pēdējam kilometram, nelielu pārsvaru spēja iegūt Benots. Ne Neilands, ne arī kāds cits no līderu grupas beļģi ķert uzreiz nemetās.

25 gadus vecais Benots spraigā cīņā pārsvaru nosargāja un kļuva par posma uzvarētāju. Trasē viņš pavadīja 3 stundas 54 minūtes un 48 sekundes. Tāds pats laiks arī sekotājiem. Otro vietu ieguva vēl viens “Lotto Soudal” riteņbraucējs – Jaspers De Beists. Tikmēr trijnieku noslēdza Amaurijs Kapiots (“Sport Vlaanderen”).

Krists Neilands izveidojis izšķirošo atrāvienu, spraigā finiša spurtā ieņēma piekto vietu. Mūsu sportists apliecināja lielisku gatavību cīnīties par augstu vietu gan posmos, gan kopvērtējumā.

Velobrauciens turpināsies ceturtdien, kad tiks veikta 17 kilometru gara individuālā brauciena distance.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
elkor
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew