Trešdien ar diviem etapiem sākas UCI 1. kategorijas daudzdienu velobrauciens – Slovākijas tūres. 1. posmā lielās grupas finiša spurtā spēcīgā konkurencē Emīls Liepiņš izcīnīja septīto vietu, bet uzvarēja Aleksanders Kristofs. Vakarā gaidāms individuālais brauciens.

Slovākijas tūre ar katru gadu kļūt arvien prestižāka. Šogad velobraucienā, kam piešķirta UCI 1. kategorija, startē tādas zvaigznes kā – Eiropas čempions Elia Vivjani (“Deceuninck – Quick Step”), Arno Demārs (“Groupama – FDJ”), Aleksanders Kristofs (“UAE Team Emirates”) un citi.

No Latvijas sportistiem šajās sacensībās startē Emīls Liepiņš (“Wallonie – Bruxelles”). Ar “Trek – Segafredo” vienību uz divām sezonām līgumu noslēgušajam dobelniekam šīs bija pirmās sacensības pēc 29. augustā sacensībās Francijā piedzīvotā kritiena. Liepiņš Slovākijas tūrē ir savas vienības līderis līdzenuma etapos.

Sacensību pirmajā dienā tiek veikti divi etapi. No rīta sportisti veica 138,2 kilometru garu un pauguriem bagātu distanci. Samērā ātri izveidojās sekmīgs atrāviens. Distances laikā tas gan tika sekmīgi kontrolēts un laicīgi likvidēts. 3 kilometrus pirms finiša bija jāpievar 500 metru garš, stāvs kāpums. Pēc tā sekoja nobrauciens, bet pēdējais puskilometrs tika veikts pa bruģi.

Emīls Liepiņš atradās līderu vidū līdz pat finišam. Bruģa posmā pēdējos metros latvietim gan par sevi lika manīt rokas savainojums, tomēr, par spīti tam, Liepiņš izcīnīja septīto vietu. Uzvarēja Aleksanders Kristofs, kurš otrajā un trešajā vietā atstāja “Deceunick – Quick Step” braucējs – Mihaelu Morkovu un Eliu Vivjani.

Pievakarē riteņbraucēji veic 7,4 kilometru garu individuālo braucienu. Kopumā velobracienā iekļauti pieci etapi.